Wspierajmy Krzemionki. Muzeum uruchomiło sklep internetowy z unikatowymi  pamiątkami

Na Krzemionkach trwa remont trasy turystycznej i odnawiana jest chata z okresu amfor kulistych w wiosce neolitycznej, a w Częstocicach prowadzone są prace w Pałacu Wielopolskich.  Obiekty są wyłączone dla turystów, toteż nic dziwnego, że Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak wszystkie placówki kulturalne w kraju, znalazło się w trudnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa.

Krzemionki i zgromadzone przez muzeum zbiory, a także różne ciekawostki historyczne, dotyczące odkryć archeologicznych, są obecnie prezentowane na jednym z portali społecznościowych. Co ciekawe, uruchomiono także sklep online, za pośrednictwem którego można nabyć wydawnictwa muzealne, gadżety i pamiątki krzemionkowskie, które dostępne są wysyłkowo po przesłaniu zamówienia. Można m.in. nabyć przewodnik, długopisy, bransoletki i naszyjniki, podkładki pod kubek, magnesy. Część pamiątek krzemionkowskich dostępnych w ofercie została ręcznie wytworzona przez pracowników muzeum i nie jest dostępna gdziekolwiek indziej.

Korzystający z oferty, rzecz jasna, wspierają działalność w tym trudnym okresie zamknięcia muzeów i innych instytucji kultury. Wszyscy, którzy dokonają zakupu za kwotę powyżej 30 zł, otrzymają prawo do zakupu biletu ulgowego na zwiedzanie Krzemionek, skoro tylko ustanie stan epidemii i zostanie otwarta nowa, wyremontowana trasa turystyczna.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *