Wspomóżmy prace przy kolegiacie!

Ruszył pierwszy etap prac elewacji ostrowieckiej kolegiaty. Po zakończeniu prac blacharskich związanych z wymianą blachy stalowej na miedzianą, przyszedł oczekiwany czas na remont elewacji, który nadzoruje Świętokrzyski Konserwator Zabytków w Kielcach.
Każdego roku przy ostrowieckiej kolegiacie prowadzone są prace konserwatorskie. W tym roku, w pierwszym etapie zaplanowano remont wieży. Pomimo trudności, jakie niesie za sobą pandemia, jednak z uwagi na podpisane wcześniej umowy, zdecydowano nie przekładać prac. Kolegiata bowiem jest bardzo ważnym obiektem w historii naszego miasta. Od ponad czterech wieków nadaje tożsamość jego mieszkańcom. Jest najstarszym zabytkiem Ostrowca Świętokrzyskiego, nie tylko jego wizytówką, ale też miejscem łączącym korzenie ostrowieckich rodzin i dającym początek innym ostrowieckim parafiom. Stąd też powodzenie przeprowadzenia prac powinno wszystkim
leżeć na sercu.
Prace są bardzo kosztowne. Środki na ten cel pochodzą z ofiar parafian. Dlatego też ksiądz prałat Jan Sarwa, wikariusze parafii oraz rada parafialna zwracają się z prośbą o duchowe i materialne wsparcie prowadzonych prac. Każdy może wspomóc remont wpłacając dobrowolną ofiarę na konto parafii św. Michała Archanioła: Nr 56 1240 5035 1111 0000 5573 0402.
Wspólnie włączmy się w to piękne dzieło, tworzące spuściznę duchową wielu pokoleń, by wciąż było ostoją wiary i nadziei następnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *