Wyjątkowe przygotowania do matury w opatowskich szkołach

Szkoły w powiecie opatowskim w sposób wyjątkowy przygotowały się do tegorocznej matury.
Dzięki pomocy z budżetu państwa, i inicjatywy starosty opatowskiego Tomasza Stańka w miniony czwartek zostały wykonywane testy na koronawirusa COVID-19 nauczycielom LO im. B. Głowackiego oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie (na zdjęciu), którzy powołani zostali do maturalnych komisji egzaminacyjnych.
Szkoły otrzymały także płyny dezynfekcyjne zarówno do rąk, jak i powierzchni.
Jak poinformowała wicedyrektor ?Bartosza? Agnieszka Stefańska w liceum do matury przystąpi 113 osób. 101 tegorocznych maturzystów i 12 osób, które będą poprawiać swoje wyniki.
-Każdy z uczniów ma być wyposażony w maseczkę, rękawiczki i zachować odległość 1,5 metra od innych osób – mówi wicedyrektor Agnieszka Stefańska. Maturzyści wchodzą do szkoły przez 5 wejść do sal najbliżej usytuowanych danego wejścia. Najwięcej osób jednocześnie będzie zdawać matematykę w jednej sali – 84, w drugiej – 20 osób. Języki obce będą zdawane w grupach 14 -15 osobowych. Uczniowie również ze szkoły będą wypuszczani pojedynczo, wszystko po to, aby nie grupowali się.
Wszystkie wytyczne, które stosują szkoły podczas tegorocznej matury, są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Centralnej Komisji Edukacyjnej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *