Maturzyści zmagali się dziś z matematyką. Byliśmy w opatowskim liceum (zdjęcia)

Za maturzystami wczorajsza matura z języka polskiego. Dzisiaj od godz. 9.00 uczniowie szkół średnich zmagają się królową nauk- matematyką. Jak mówili tuż przed wejściem na egzamin z matematyki  uczniowie LO im. B. Głowackiego w Opatowie stres w tym roku jest podwójny. Z jednej strony sama matura, z drugiej dodatkowe obostrzenia dotyczące koronawirusa.

-Do matury z matematyki przystąpiło 102 tegorocznych absolwentów, i  jedna osoba będąca absolwentem szkoły z przed dwóch lat- mówi dyrektor szkoły Małgorzata Szczepańska. Wśród przedmiotów, które zostały wybrane przez uczniów dużą popularnością cieszy się geografia i biologia, w dalszej kolejności chemia i rozszerzona matematyka. Kiedyś uczniowie chętnie wybierali WOS, dzisiaj obawiają się tego przedmiotu, podobnie jak historii. 

Jak podkreśla dyrektor liceum, w tym roku procedury maturalne są takie same. Zmieniły się to, że uczeń ma obowiązek przyjść na egzamin w maseczce i rękawiczkach. Na salach w różnych miejscach jest płyn do dezynfekcji. W przypadku liceum, uczniowie byli wpuszczani na maturę przez 5 wejść. Szkoła jest na tyle duża, co pozwoliło bez problemu zadbać o komfort zdawania i bezpieczeństwo jeżeli chodzi o zagrożenie koronawirusa. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *