Firmy zabiegają o inwestycje

Trwa wyłanianie wykonawcy jednej z największej inwestycji w gminie ? budowy kanalizacji w miejscowości Janik.
Na początku miesiąca zostały otworzone koperty, a wśród oferentów było aż 13 firm. Burmistrz Lech Łodej nie kryje zadowolenia, bowiem firmy proponują nawet o połowę mniej niż środki zaplanowane w budżecie na tę inwestycję.
-Po budowie oczyszczalni ścieków, budowa kanalizacji to druga co do wielkości inwestycja w gminie. Zaplanowaliśmy na ten cel 14,7 mln i takie środki zostały zabezpieczone w budżecie gminy. Zadanie to zdobyło także dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Firmy, które złożyły swoje oferty, proponują cenę niemalże o połowę mniejszą. Wszystkie oferty są porównywalne cenowo, stąd nie ma wątpliwości co do ich rzetelności. Przy tej koniunkturze uda nam się przeprowadzić te inwestycję na poziomie około 7 -8 mln. Podobnie jak przy oczyszczalni podejmiemy starania odzyskania VAT -u, będzie to na poziomie około 2 mln. Przyniesie to kolejne oszczędności w budżecie gminy -potwierdza burmistrz L. Łodej.
Na tym etapie nie znamy jeszcze firmy wykonawczej. Jednak jak zapowiada burmistrz, plac budowy zostanie przekazany już w lipcu br. Z kanalizacji skorzysta około 1300 rodzin. Inwestycja obejmuje ulice: Okrężną, Ostrowiecką i Szkolną w Janiku oraz ul. Grabowiecką w Kunowie. Ilość oferentów świadczy o tym, że pomimo pandemii, firmy zabiegają o inwestycje, chcąc utrzymać miejsca pracy.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Firmy zabiegają o inwestycje

  • 04/10/2021 at 21:36
    Permalink

    Świetny artykuł !
    Mam nadzieję, że pojawi się takich więcej !

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *