Od dziś można się już kąpać w otwartych basenach Rawszczyzny

Wakacje tuż, tuż? Od dziś ruszył III sezon ?Rawki Od Nowa? i choć pogoda nas jeszcze nie rozpieszcza, to amatorów kąpieli na otwartych basenach na pewno nie zabraknie?

Kompleks otwartych basenów czynny jest od godz. 10. Ze względów sanitarnych wejście odbędzie się w dwóch turach: od godz. 10 do 14.30 i od 15.30 do 20. Ceny biletów nie uległy zmianie i wynoszą: 10 zł – ulgowy, 12 zł – normalny. Do dyspozycji ostrowczan są trzy baseny – głębszy, brodzik, sztuczna rzeka i strefa z łóżkami wodnymi oraz dwoma zjeżdżalniami – płaską i rurową.

Korzystanie z basenów nie jest groźne. Chlor jest na tyle skuteczny, że wirus na pewno się mu podda.

Na obiekcie zostało zainstalowanych 20 urządzeń do dezynfekcji. Pojawiły się także tablice informacyjne, jak bezpiecznie korzystać z obiektu, a przed kasą wymalowane zostały linie dla kupujących bilety.

Na razie trwa okres próbny, podczas którego administracja ?Rawszczyzny? sprawdzi, jaka będzie frekwencja.

Podczas przebywania na basenach obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego, który wynosi minimum 2 metry, a kąpiący się powinni przestrzegać powszechnie obowiązujące zasady higieny i często dezynfekować ręce.

Jak pamiętamy, odkryte baseny Rawszczyzny zostały wyróżnione nagrodą branżową Modernizacja Roku 2018 w kategorii sport i rekreacja w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu otwartego ?Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku?.

Otwarte baseny będą znacznie wcześniej otwarte, aniżeli kryta pływalnia. Dlaczego? Otóż, po zamknięcie obiektu w marcu postanowiono ten czas spożytkować na przeprowadzenie prac technologicznych i remontowych. Teraz trwać będą jeszcze remonty w szatniach i prysznicach, związane z wymianą armatury. Niewykluczone nawet, że prace potrwają przez całe lato.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *