Komputery dla ostrowieckich uczniów

W Urzędzie Miasta prezydent Jarosław Górczyński przekazał dyrektorom gminnych szkół kolejną partię sprzętu komputerowego zakupionego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Laptopy wraz z oprogramowaniem oraz dodatkowym wyposażeniem trafią do uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ umożliwiając im uczestnictwo w zajęciach prowadzonych zdalnie.

– Cieszę się, że możemy wesprzeć naszą młodzież, zwłaszcza, że przyszło nam obecnie funkcjonować w niespotykanych od lat warunkach. Panująca pandemia zdeterminowała w ostatnim czasie wiele obszarów życia prywatnego, publicznego i społecznego. Dotknęła ona wiele grup zawodowych i wiekowych. W sposób szczególny odciska swoje piętno na sposobie edukacji. Ostatnie kilka miesięcy wymagało zarówno od nauczycieli jak i uczniów nowych rozwiązań, dużo samozaparcia i samodyscypliny, a czasem również kreatywności. Jako gmina wdrożyliśmy wszelkie niezbędne rozwiązania i z dumą możemy powiedzieć, że te udało nam się dobrze wykorzystać ten czas, za co wszystkim dziękuję ? mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. ? Kolejna partia komputerów, która trafi do młodych ostrowczan to ważna pomoc w czasie pandemii.

Przypomnijmy, że zakup sprzętu był możliwy w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a dokładniej konkursu ?Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej?. Wniosek złożony przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski został wybrany do dofinansowania, które wynosi 100% kosztów kwalifikowanych. Dzięki jego realizacji zakupiono 48 komputerów przenośnych wraz oprogramowaniem biurowym za łączną kwotę 124 950,72 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *