Pradzieje nad Kamienną

Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład prof. Szymona Orzechowskiego pt. „Nad rzeką Kamienną w pradziejach  – od paleolitycznego górnictwa i krzemieniarstwa do hutnictwa żelaza z okresu rzymskiego”.

Dlaczego u schyłku paleolitu powstała nad Kamienną jedna z pierwszych aglomeracji osadniczych na ziemiach polskich i co działo się na jej przedpolach u schyłku epoki kamienia? Jak to się stało, że u schyłku starożytności ta niewielka rzeka stała się ważnym miejscem dla lokalnego i dalekosiężnego handlu? Wreszcie, czy była ona granicą największego w barbarzyńskiej Europie centrum produkcji żelaza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszycie Państwo w popularnonaukowej prelekcji prof. Szymona Orzechowskiego, wykładowcy Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wykład odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 czerwca w sali konferencyjnej ODS „Malwa” na os. Stawki 45. Początek spotkania: godz. 16. Wstęp wolny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *