Marcin Jabłoński nowym radnym powiatowym

Na najbliższej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego Marcin Jabłoński złoży przysięgę i zostanie w miejsce zmarłego Roberta Minkiny nowym radnym powiatowym.

Marcina Jabłońskiego znają w Ostrowcu wszyscy. To absolwent ?Broniewskiego?, 44-letni przedsiębiorca, szef firmy ?Drogowiec? zajmującej się realizacją zamówień instytucji publicznych, inwestorów prywatnych oraz osób fizycznych w zakresie robót drogowych, brukarskich oraz ziemnych.

Do niedawna Marcin Jabłoński pełnił funkcję Starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od lat angażuje się i wspiera wiele akcji społecznych i charytatywnych. Jest kibicem. Najczęściej widywany jest na meczach drużyny piłki ręcznej KSZO, której zawodnikiem przed rozpoczęciem studiów był jego syn, Maciej.

W ostatnich wyborach samorządowych Marcin Jabłoński startował z listy Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość. Uzyskał 276 głosów. Długo ważyły się losy uzyskania mandatu. Ostatecznie więcej, bo 305 głosów, uzyskał Robert Minkina i to on został radnym.

Należy się spodziewać, że nowy radny zostanie w samorządzie powiatowym niezależnym i nie przystąpi do żadnego z klubów radnych. Swoją drogą, na niereprezentatywność w powiecie nasi przedsiębiorcy nie będą mogli już narzekać, wszak mandat już sprawuje starszy cechu, Dariusz Wierzbiński.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *