Są chętni na ZDK. Kto najbliżej?

Aż siedem ofert wpłynęło na zadanie przetargowe pod nazwą: ?Rozbudowa i przebudowa z termomodernizacją istniejącego obiektu budowlanego Kina Etiuda z dostawą i montażem wyposażenia wraz z wykonaniem wystawy Centrum Tradycji Hutnictwa?.

Tylko jedna z nich jednak opiewa na kwotę niższą, jaką na ten cel zamierza przeznaczyć Gmina Ostrowiec Świętokrzyski.

Pierwszy przetarg został unieważniony, bowiem wszystkie złożone oferty były wyższe od środków samorządu skierowanych na tę inwestycję. Teraz z siedmiu ofert, tylko jedna złożona przez firmę budowlaną ?ANNA-BUD? jest niższa od 21 650 000 zł gminnych środków, bowiem zamyka się kwotę 21 390 376,07 zł. Drugą co do wysokości ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego ?KARTEL?S.A z Jędrzejowa na 23 275 816,13 zł, zaś trzecią Ostrowiecki Kombinat Budowlany – 23 693 365,29 zł. Teraz oferty zostaną przeanalizowane i ewentualnie wówczas poznamy wykonawcę zadania.

– Budynek będzie się składał z dwóch części funkcjonalnych ? mówił nam przed kilkoma tygodniami  architekt Grzegorz Dresler z pracowni projektowej Dresler Studio Architektura i Urbanistyka Sp z o.o. Sp K. ? jedną z nich stanowi kino, które zyska nowe wnętrze i zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt. W sali kina projektowana jest również technologia teatralna, która pozwoli na poszerzenie możliwości wykorzystania sali. Drugą częścią będzie wystawa stała Centrum Tradycji Hutnictwa – to nowa funkcja w tej lokalizacji. Program rozrywkowo ? edukacyjny uzupełniony będzie kawiarnią , która powstanie na parterze budynku.

Zdaniem krakowskiego architekta, co do tej nowej realizacji, to szczególnie wyróżniać się winna nowoczesna wystawa Centrum Tradycji Hutnictwa Taka forma wystawy, jak twierdzi, to nowość w regionie, która ma szanse przyciągnąć wielu zwiedzających.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *