Współpraca i konsolidacja firm transportowych. Polonus przejmie ostrowiecki PKS?

Według nieoficjalnych doniesień Ministerstwo Aktywów Państwowych pracuje nad zacieśnieniem współpracy pomiędzy grupą PKP, a spółkami PKS, w których znaczącą rolę ma odgrywać Polonus.


Mówi się, że to właśnie warszawski przewoźnik ma być tym podmiotem, na którym ma odbyć się konsolidacja firm transportowych, w tym PKS Ostrowiec Świętokrzyski.
O samym rozwiązaniu wszyscy wypowiadają się dość powściągliwie. Ostrowiecki PKS przyznaje, że konsolidacja byłaby szansą na rozwój. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że to operatorzy autobusowi to branża, która istotnie odczuła pandemię koronawirusa.
– Nie komentujemy spraw dotyczących działalności innych firm przewozowych- odpowiada nam Piotr Pogonowski, dyrektor zarządzający PKS Polonus, pytany o ewentualne przejęcie m.in. ostrowieckiego PKS-u.
Także niewiele rozmowniejsi są urzędnicy w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
– Ministerstwo Aktywów Państwowych, jako właściciel, analizuje rożne możliwości współpracy pomiędzy nadzorowanymi przez siebie spółkami – czytamy w przesłanym do nas komunikacie.
Ministerstwu Aktywów Państwowych zależy, by Skarb Państwa korzystał na wzroście wartości posiadanych spółek i w tym celu podejmuje działania przy uwzględnieniu obowiązującego prawa krajowego i regulacji unijnych. Jedno wydaje się być pewne, najbliższe wakacyjne tygodnie będą bardzo gorące nie tylko dla ostrowieckiego przewoźnika, ale także innych podmiotów z branży przewozowej, które stoczą prawdziwy bój o swą przyszłość.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *