Nie chcemy kontenerów na parkingu

Protest zainicjowali mieszkańcy bloku nr 10 na ul. Śliskiej, gdzie na przyległym parkingu wyznaczono miejsca kontenerom na odpady. Lokatorzy, w tym właściciele aut, nie kryli oburzenia.
-Kto miał taki pomysł, aby pozbawić nas miejsc do parkowania. I tak jest z tym duży problem, bo samochodów przybywa, a parkingi są małe. Nie wszyscy mają tyle szczęścia, aby zaparkować samochód w okolicy swojego bloku. Tymczasem zarząd spółdzielni pozbawił nas co najmniej trzech miejsc postojowych, urządzając tu śmietnik. Nikt z nami tego nie konsultował, nikt o nic nie pytał. Teraz parkujemy auto wzdłuż ulicy i ciekawe czy, kiedy strażnicy wypiszą nam mandaty, to spółdzielnia je zapłaci -pyta jedne z mieszkańców.
-Przez tyle lat kontenery stały na skwerze, w sąsiedztwie parkingu i nikomu to nie przeszkadzało. Nie widziałem nigdzie, aby kosztem miejsc postojowych urządzać altanę śmietnikową, zabierając nam część parkingu. To jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe -dodaje inny lokator.
Udałam się na parking. Ogrodzone kontenery faktycznie zajmują miejsca postojowe na co najmniej dwa auta. Zapytałam prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej ?Hutnik?, Andrzeja Chejzdrala, skąd wziął się ten pomysł? Jak się jednak okazało, przed lokatorami bloku nr 10 snuje się o wiele lepsza wizja. Budynek został wytypowany do inwestycji termomodernizacji w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, o co zabiegał zarząd spółdzielni. W planach nie tylko jest ocieplenie bloku, ale także budowa nowego parkingu na około 10 miejsc postojowych. Natomiast z uwagi na duże kontenery na odpady wielkogabarytowe oraz zwiększenie ich ilości, zarząd spółdzielni zagospodarował część obecnego terenu pod pergolę śmietnikową. Poprzednie miejsce usytuowania kontenerów nie spełniało określonych warunków związanych z bezkolizyjnym odbiorem odpadów. Jak się dowiedziałam, mieszkańcy o planach zarządu spółdzielni dotyczących inwestycji w bloku nr 10 zostaną poinformowani na osobnym zebraniu, zorganizowanym dla wszystkich lokatorów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *