Niedzielna ?Trójka? wróci. Od września bilety u kierowców?

Do naszej redakcji zwrócili się czytelnicy zaniepokojeni tym, że z niedzielnych rozkładów jazdy MZK w Ostrowcu Świętokrzyskim zniknął autobus linii ?3?.
Pragniemy wszystkich uspokoić, że to tylko chwilowa przerwa w jego kursowaniu.
– Nie możemy zapominać, że jako spółka funkcjonujemy w określonych warunkach ekonomicznych, a niestety na to nałożyła się pandemia koronawirusa – mówi prezes MZK, Jarosław Kateusz. Powróciliśmy do rozkładu
wakacyjnego sprzed roku, ale niestety podjęliśmy decyzję o rezygnacji z kursów ?trójki? w niedziele. Zapewniamy, że kursy wrócą już z początkiem września.
Prezes MZK liczy, że pandemia nie pokrzyżuje planów i właśnie wraz z ?pierwszym dzwonkiem? uda się powrócić do rozkładów jazdy, które z powodzeniem funkcjonowały przed rokiem.
MZK w Ostrowcu Świętokrzyskim analizuje również możliwość powrotu możliwości sprzedaży od 1 września br. biletów u kierowców.
– To był najbardziej popularny sposób zakupu biletów przez naszych pasażerów – przyznaje prezes MZK, Jarosław Kateusz. To tylko zalecenia sanitarne spowodowały, że z takiej możliwości musieliśmy zrezygnować. Teraz liczymy, że owa możliwość powróci. W 60 % autobusów mamy kabiny oddzielające kierowców od pasażerów, zaś w pozostałych zamontowaliśmy specjalne ekrany z pleksi, aby ten bezpośredni kontakt był ograniczony.
Wprowadzenie takiego rozwiązania, sprowadzającego się do bezpośredniej sprzedaży biletów zależne jest od sytuacji epidemiologicznej na terenie nie tylko naszego miasta, ale i kraju.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *