Dyrektor KSZO SMS Dawid Ogórek: ?Spokojna gra w II lidze i zrównoważony budżet…”

-Nasze siatkarki przygotowują się do drugoligowego sezonu. Pieczołowicie trenują na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a czym zajmuje się dyrektor klubu?


-Można rzec, że na bieżąco wspieram te codzienne przygotowania, prowadzone przez trenera Piotra Brodawkę ? mówi Dawid Ogórek. ? Przygotowuję również klub do organizacji pod koniec sierpnia w Ostrowcu Turnieju pod Patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Nasza drużyna najprawdopodobniej weźmie także udział w turniejach w Starym Sączu i Tarnowie. Jest więc co robić?

-Kibice domagają się, byśmy podali nazwiska potencjalnych, nowych siatkarek?

-Przecież Gazeta Ostrowiecka już ujawniła, że zasila klub 25-letnia Aleksandra Mich, wychowanka klubu z Ropczyc i była zawodniczka Marby Sędziszów Małopolski. Ola podpisała roczny kontrakt. Gra na pozycji przyjmującej. Występowała w sezonie 2013/2014 w Developresie Rzeszów, później w Szóstce Mielec, a ostatnio w PLKS Pszczyzna. Na testach przebywają inne zawodniczki. Testujemy dwie siatkarki na pozycji libero. Poszukujemy również rozgrywającej. Jeśli którakolwiek z nich podpisze umowę, na pewno podamy taką informację do prasy.
-Klub kilka dni temu pozyskał partnera technicznego?
-Tak. Siatkarki KSZO SMS w sezon 2020/2021 wkroczą z nowym partnerem technicznym, który będzie dostarczał sprzęt sportowy oraz oficjalne  stroje meczowe. Mam nadzieję, że rozpoczęcie współpracy z wieloletnim dystrybutorem duńskiej marki odzieży sportowej Hummel, z którym wiązane są nadzieje na owocną kooperację, stanowić będzie krok w przyszłość na drodze do odbudowy siatkówki w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Klub otrzymał 91 tys. zł z kasy miejskiej na realizację zadań gminy w zakresie upowszechniania piłki siatkowej. Te środki nie wystarczą jednak na utrzymanie klubu?
-To oczywiste, dlatego prowadzimy rozmowy z dotychczasowymi i nowymi sponsorami. Wkrótce przedstawimy owoce tych rozmów, najprawdopodobniej podczas oficjalnej prezentacji drużyny. Chcemy zbudować zrównoważony budżet klubu, który pozwoli w pierwszym sezonie występów w II lidze prowadzić spokojną grę w tej klasie rozgrywkowej, a to jest celem sportowym KSZO SMS.
-Kibice tymczasem chcieliby, aby zespół jak najszybciej powrócił do I ligi?
-Zapewniam, że będziemy w klubie o tym myśleli w sytuacji, gdy wraz z aspiracjami będą szły w parze finanse. Kibice zapewne pamiętają co działo się, gdy w klubie ambicje mieszały się z możliwościami. Najpierw chcemy więc osiągnąć pewną stabilizację sportową, a dopiero później kreować śmiałe plany na przyszłość. Poza tym, jako beniaminek rozgrywek, ciekawi jesteśmy
zarówno sportowego, jak i finansowego wymiaru rywalizacji w II lidze. Tak naprawdę, to nie wiemy na co stać takie zespoły, jak Wisła Kraków, AZS UMCS Lublin, Tomasovia Tomaszów
Lubelski, Pogoń Proszowice, Maraton Krzeszowice, Poprad Stary Sącz, SMS II Szczyrk, Jedynka Tarnów, Silesia Volley Mysłowice, SAN II Pajda Jarosław. Myślę jednak, że już po kilku
kolejkach uzyskamy pierwsze odpowiedzi na związane z tym pytania. 
-Początek sezonu został zaplanowany na 26 września?
-Tak, tego dnia nasz młody zespół zaliczy swój debiut w II lidze w Proszowicach. Przed własną widownią nasze siatkarki po raz pierwszy o ligowe punkty walczyły będą z krakowską Wisłą 3 października. Wszystko wskazuje też na to, że zaplanowany na 24 października mecz w Ostrowcu z Silesią Volley doczeka się zmiany gospodarza i zostanie rozegrany w Mysłowicach, a to z powodu z kolei zaplanowanego w hali koncertu. Weźmiemy także udział w rozgrywkach Pucharu Polski. 14 października w rundzie przedwstępnej na własnym parkiecie podejmować będziemy ekipę AZS UMCS Lublin. Jeśli wygramy, to do Ostrowca przyjedzie pierwszoligowa ekipa SAN Pajda Jarosław.
-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *