Rady zwiedziły plac budowy R1

Członkowie Samorządowych Rad Osiedlowych – Śródmieścia i osiedla Trójkąt, wspólnie z prezydentem Jarosławem Górczyńskim, jako pierwsi odwiedzili budynek R1, który powstaje w miejscu ?Cafe Browar? w sąsiedztwie Ostrowieckiego Browaru Kultury.
Wkrótce do dyspozycji rad osiedlowych będzie 120 m przestrzeni utrzymanej w tej samej stylistyce co OBK. Obiekt ten będzie służył również organizacjom pozarządowym, kulturotwórczym, samorządom uczniowskim oraz wszystkim aktywnym mieszkańcom naszego miasta.?R1? ma świetną lokalizację, co zapewne sprawi, że będzie chętnie odwiedzany przez Ostrowczan zaangażowanych w sprawy miejskie – Budynek zwany technicznie R1 to nazwa pawilonu, który jest dedykowany naszemu społeczeństwu, a w szczególności samorządowym radom osiedlowym ? mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Kilka rad osiedlowych z dzielnic, które tutaj bezpośrednio sąsiadują, będzie miało możliwość spotykania się w tym nowym budynku.
Przypomnijmy, że trwająca budowa to realizacja zwycięskiej pracy, której autorem była firma ?Dresler Studio Architektura i Urbanistyka? z Krakowa. Konkurs przez ostrowiecki samorząd został ogłoszony w 2017, a na początku 2018 r. nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Wartość realizacji zadania to milion dwieście siedemdziesiąt tysięcy, natomiast zakończenie inwestycji planowane jest na II połowę sierpnia 2021 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *