MZK przywraca kursy i stawia na bezpieczeństwo

Od 1 września br. Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim planuje przywrócenie rozkładu jazdy autobusów funkcjonującego przed pandemią koronawirusa.
Wszystko wskazuje jednak na to, że nadal nie będzie możliwości zakupu biletów od kierowców.
– Chcemy przywrócić częstotliwość kursowania miejskich autobusów, tak jak to miało miejsce przed pandemią – mówi Stanisław Choinka, dyrektor ds. technicznych MZK. M.in. przywracamy kursowanie autobusu linii nr 3 w niedziele i święta. Wprowadzamy korekty godzinowe na linii nr 3, 6, 8 w dni robocze. W dniu 31 sierpnia br. aktualizowane będą na przystankach autobusowych rozkłady jazdy obowiązujące od dnia 1 września 2020 r.

Podróżujący MZK muszą liczyć się nadal z obostrzeniami. Muszą nosić maseczki, będą obowiązywać limity osób i nie kupimy w autobusie biletu.

– Wszystko wskazuje na to, że nie zdecydujemy się jeszcze na sprzedaż biletów przez kierowców, bowiem stawiamy na ich bezpieczeństwo – przyznaje dyrektor Stanisław Choinka. Dlatego też prosimy pasażerów, aby zaopatrywali się w bilety w punktach sprzedaży, albo korzystali z naszego mobilnego rozwiązania, które zyskuje z dnia na dzień coraz większą grupę zwolenników.
Przypomnijmy, że od kilku tygodni istnieje możliwość zakupu biletów MZK za pośrednictwem aplikacji mobilnej ?zbiletem?. Jest ona dostępna na smartfony z systemem Android oraz Apple iOS jest bardzo czytelna i intuicyjna. Umożliwia wykonanie płatności za pomocą kilku metod od Google Pay ?, Apple Pay ? czy Blika zaczynając, po płatność każdą kartą płatniczą Visa i MasterCard oraz szybkie przelewy internetowe.
– Myślę, że ta opcja to obecnie najbardziej bezpieczne rozwiązanie, zarówno dla pasażerów, jak i kierowców- słyszymy w MZK. Wraz z powrotem młodzieży do szkół liczymy, że ta forma zakupu biletów, za pomocą smartfonów, zyska nową grupę zwolenników.
MZK przygotowuje się też do sytuacji, kiedy zwiększy się liczba pasażerów, a limity co do ich liczby będą nadal tak zaostrzone.
– Sytuację będziemy obserwować, ale z naszych doświadczeń w takich przypadkach, kiedy autobus miałby być przepełniony w związku z obowiązującymi zasadami, będzie dosyłany na linię dodatkowy pojazd – mówi dyrektor Stanisław Choinka.
MZK zapowiada też nowości. Już z początkiem września pasażerowie będą mogli zapoznać się z jedną z nich, czyli z hybrydą marki Volvo, jak na razie na kursach testowych. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “MZK przywraca kursy i stawia na bezpieczeństwo

  • 29/08/2020 at 23:22
    Permalink

    Niestety kłamstwo. 3 nie wraca do rozkladu sprzed pandemii. Wieczorem nie ma się czym dostać z Galerii Ostrowiec do domu. Kursy powinny być wykonywane co najmniej do 21 a nie do 18… jak na wsi

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *