Ostrowiecki PKS się nie poddaje! Ministerstwo daje nadzieję

Jak poinformowało nas Ministerstwo Aktywów Państwowych w piątek (14 sierpnia) odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które podjęło uchwalę ws. dalszego istnienia spółki PKS Ostrowiec Świętokrzyski. Ministerstwo zapewnia, że jest zainteresowane kontynuacją działalności przewozowej w regionie.
Co decyzje Walnego Zgromadzenia oznaczają dla ostrowieckiej spółki przewozowej, w kontekście trudnej sytuacji, o której szeroko pisaliśmy na naszych łamach przed dwoma tygodniami?
– Dla nas to sygnał, iż nasza determinacja i zaangażowanie ma sens. Nieprzerwanie od początku stanu epidemicznego realizujemy w PKS w Ostrowcu Św. S.A. bardzo trudne, wymagające kompetencji i wielopłaszczyznowego zaangażowania działania restrukturyzacyjne, warunkujące skuteczny powrót do stabilnego, długookresowego funkcjonowania w nowej, ale jeszcze ?pandemicznej? rzeczywistości – wskazuje Stanisław Wodyński, prezes zarządu PKS.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło decyzję o dalszym funkcjonowaniu Spółki, a także wyraziło zgodę na ?upłynnienie? niektórych aktywów w celu zrekompensowania spółce choć w części utracone z powodu pandemii przychody.
Dyrektor przewozowy PKS, Norbert Bogoń podkreśla, iż spółka ciągle dotkliwie odczuwa skutkujące drastycznym ograniczeniem przychodów wprowadzone w okresie pandemii ograniczenia w zakresie przemieszczania się ludności, w tym zawieszone dojazdy młodzieży do szkół wynikające z zamknięcia od połowy miesiąca marca placówek oświatowych.
Według dyrektora jesienny powrót dzieci do szkół to pierwszy krok powrotu do normalności z długotrwałej zapaści dla branży transportowej. Po wielu miesiącach niemal całkowitego przestoju i ponoszeniu kosztów związanych m.in. z utrzymaniem miejsc pracy spółka będzie mogła wreszcie realizować zadania przewozowe generujące przychody. Ostrowiecki PKS posiada m.in. kontrakty na realizację dowozów dzieci do szkół zawarte z 15 samorządami gminnymi na terenie pięciu powiatów.
– Wielki szacunek – mówi prezes Stanisław Wodyński – kierujemy do naszych pasażerów, klientów i kontrahentów za partnerstwo i zrozumienie, które nam okazują widząc zaangażowanie, kompetencje i wytrwałość naszych pracowników w dążeniu do przetrwania tego najtrudniejszego w historii przedsiębiorstwa okresu. Jak już informowaliśmy, trudną sytuację przewoźnika odczuwają pasażerowie, ale też pracownicy.
Przypomnijmy, że według nieoficjalnych doniesień Ministerstwo Aktywów Państwowych pracuje nad zacieśnieniem współpracy pomiędzy grupą PKP, a spółkami PKS, w których znaczącą rolę ma odgrywać Polonus. Mówi się, że to właśnie warszawski przewoźnik ma być tym podmiotem, na którym ma odbyć się konsolidacja firm transportowych, w tym PKS-u Ostrowiec Świętokrzyski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *