Celsa chce przejąć kluczowego producenta zbrojeń

Celsa Huta Ostrowiec Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim jest zainteresowana przejęciem kontroli nad Stal-Service Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a także nabyciem części mienia PORR S.A.
Taką informację podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który przyjrzy się planowanej transakcji. Jak na razie obie strony nie chcą komentować sprawy.
Prz y pomnijmy, że Celsa Huta Ostrowiec sp. z o.o. jest producentem długich i kutych wyrobów stalowych. Należy do hiszpańskiej, wertykalnie zintegrowanej grupy przedsiębiorców, działających w przemyśle stalowym. Z kolei Stal-Service Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie przetwarzania i sprzedaży wyrobów ze stali zbrojeniowej.
Firma rozpoczęła działalność w 1998 r. w zakresie produkcji zbrojeń budowlanych i przetwórstwa stali zbrojeniowej jako pierwszy w tym czasie specjalistyczny zakład produkcyjny w Polsce, wytwarzający miesięcznie ok. 1.500 ton zbrojeń. Pozwoliło to firmie zrealizować wówczas tak prestiżowe projekty jak Hotel InterContinental w Warszawie, Stary Browar w Poznaniu, Arkady Wrocławskie we Wrocławiu, Złote Tarasy w Warszawie.
Kolejne lata to duże inwestycje w nowoczesny park maszynowy, automatyzację procesów produkcji i szkolenia pracownicze, zwiększające moce produkcyjne zakładu produkcyjnego do ok. 6.000 ton miesięcznie.
Dziś, po ponad 20 latach działalności, firma Stal-Service Sp. z o.o. należy do liderów w branży, a jej zdolności produkcyjne stale rosną dzięki nowoczesnym, w pełni skomputeryzowanym liniom produkcyjnym i wysokiej wydajności pracy. Obecnie zakład produkcyjny Stal-Service Sp. z o.o. wytwarza ok. 90.000 ton zbrojeń budowlanych i 10.000 ton sprefabrykowanych elementów przestrzennych, dostarczanych na rynki krajowe i zagraniczne, czego dowodem są liczne realizacje dla odbiorców w Polsce, Szwecji, Czechach i Norwegii.
Nowoczesny park maszynowy zapewnia produkcję elementów o dowolnych kształtach, a specjalistyczne oprogramowanie jest wsparciem dla skutecznej obsługi logistycznej. Z czasem staliśmy się również jednym z największych dostawców zbrojeń budowlanych dla dużych projektów infrastrukturalnych, takich jak budowy: autostrady A1 i A2, oraz wielu odcinków dróg ekspresowych, krajowych, wojewódzkich i lokalnych wraz z towarzyszącymi obiektami inżynieryjnymi (mosty, wiadukty, tunele). W portfolio Stal Service znajdują się tak prestiżowe realizacje jak: Dworzec Nowa Łódź Fabryczna, Sky Tower we Wrocławiu, II linia warszawskiego metra, Złota 44, Galeria Północna i Galeria Młociny w Warszawie, Varso Tower, autostrada A8 Hjusta -Stockholm, Galeria Harfa w Pradze i Południowa Obwodnica Warszawy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *