Ruszyły szkolne autobusy

Od dziś na lokalne trasy wyruszą autobusy szkolne. PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim skrupulatnie przygotował się do tego zadania i zapewnia, że zachowane zostaną wszelkie standardy bezpiecznych przewozów.
Tradycyjnie, po wakacjach na podmiejskie trasy wracają szkolne autobusy. Przewozy szkolne są jednym z trzech głównych filarów działalności ostrowieckiej firmy obok stałych połączeń dalekobieżnych i podmiejskich oraz przewozów okazjonalnych, jak wycieczki czy pielgrzymki. Nic więc dziwnego, że pracownicy firmy z niecierpliwością czekają na pierwszy szkolny dzwonek, który sprawi, że życie, i w regionie, i w macierzystej bazie, wróci do normalności. PKS ma umowy z gminami na dowóz dzieci z poszczególnych miejscowości do określonych szkół podstawowych.
W czasie nauki na lokalnych trasach przybywa autobusów. W ramach tzw. kursów szkolnych PKS dowozi w regionie młodzież do szkól licealnych i zawodowych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Ożarowie, Nowej Słupi, Lipsku, Siennie czy Sandomierzu.
-Ze szczególną starannością przygotowaliśmy się w tym roku do przewozów szkolnych ? podkreśla Norbert Bogoń, dyrektor przewozowy PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim. -W okresie pandemii organizacja całego systemu dowozu wymagała dużego zaangażowania naszych służb i pracowników. ?Wszystkie autobusy, którymi będą podróżować dzieci i młodzież, zostały poddane dezynfekcji, m.in. przez ozonowanie. Procedura przygotowania autobusu w trakcie roku szkolnego przewiduje mycie wodą z detergentem, dezynfekowanie także wnętrza pojazdu stosownym preparatem i wspomniane już ozonowanie. Wprowadzone zostały specjalne wytyczne dla pracowników, w szczególności dla kierowców, którzy mają bezpośredni kontakt z dziećmi, ich opiekunkami i młodzieżą. Jesteśmy również w bezpośrednim kontakcie ze szkołami i cały czas monitorujemy sytuację.
Ostrowiecka firma znana jest z tego, że dużą wagę przywiązuje do bezpieczeństwa. Jako pierwsza wprowadziła, już w momencie wybuchu pandemii, specjalne procedury, które później zostały przejęte przez krajowych przewoźników, m.in. przez przedsiębiorstwa PKS.
Przedstawiciele PKS przypominają, że w okresie trwania pandemii autobusy nie mogą przewozić więcej osób niż liczba miejsc siedzących. Kierowy i pasażerowie zobowiązani są do zachowania standardów bezpieczeństwa, w tym osłony dróg oddechowych, czyli zobowiązani są do zakładania maseczek lub przyłbic. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *