Kolejny etap remontu krajowej „dziewiątki” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zmiany organizacji ruchu na Rondzie Republiki Ostrowieckiej

Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras – główny specjalista ds. komunikacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach rozpoczyna się kolejny etap remontu drogi krajowej nr 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Od 11 września 2020 (piątek) planowana jest wymiana nawierzchni na rondzie Republiki Ostrowieckiej. W związku z robotami wprowadzane będą kolejne zmiany organizacji ruchu. Uwaga – zamykane będą fragmenty ronda, a w tym czasie w jego obrębie nie będzie obowiązywał ruch okrężny.
Odcinek ulicy Sandomierskiej w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Rzeszów o długości około 1,1 km jest kolejnym, który jest wyremontowany w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ubiegłych latach wyremontowana została nawierzchnia drogi krajowej nr 9 na odcinku ulicy Opatowskiej oraz na skrzyżowaniu ulic Opatowskiej, Sandomierskiej i Zygmuntówki. Remont ulicy Sandomierskiej obejmuje między innymi wymianę nawierzchni, naprawy odwodnienia i chodników, wykonanie nowego oznakowania poziomego. Nowa nawierzchnia ułożona zostanie także na rondzie Republiki Ostrowieckiej.

W czasie robót na ulicy Sandomierskiej obowiązują zmiany organizacji ruchu. Odcinek został podzielony na trzy fragmenty, na których wprowadzany jest kolejno naprzemiennie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną w zależności od postępu poszczególnych asortymentów robót (frezowanie, układanie kolejnych warstw nawierzchni). Dodatkowo w związku z dużym natężeniem ruchu w Ostrowcu Świętokrzyskim dla pojazdów powyżej 3,5 tony wprowadzony został oznakowany objazd w kierunku Rzeszowa od ulicy Zagłoby – Aleją 25-lecia Wolności, ulicami Samsonowicza, Zygmuntówka do skrzyżowania ulicy Opatowskiej z Sandomierską oraz analogicznie przeciwnym kierunku. Zmiany organizacji ruchu planowane są do końca miesiąca.
Wykonawca rozpoczął roboty 25 sierpnia 2020 od rozbiórki chodników. Roboty na ulicy Sandomierskiej wymagające ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną prowadzone są od 31 sierpnia. Obowiązywał on już na środkowym, drugim z kolei odcinku roboczym ulicy Sandomierskiej, a następnie na odcinku trzecim. Od jutra planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na pierwszym, sąsiadującym z rondem odcinku roboczym ulicy Sandomierskiej. Planowane są także zmiany organizacji ruchu na samym rondzie. Remont trójwlotowego ronda podzielony został na trzy etapy. W każdym z nich zamykany będzie odcinek ronda między dwoma wlotami, a na pozostałej części ronda, na którą skierowany zostanie objazd, nie będzie obowiązywał ruch okrężny. Otwartym dla ruchu fragmentem ronda będziemy jeździć tymczasowo w obu kierunkach, stąd apel o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie, które będzie się zmieniać w miarę postępu robót. W pierwszym etapie prac na rondzie zamknięty zostanie odcinek drogi nr 9 relacji Rzeszów – Radom.
Terminy wprowadzania poszczególnych etapów zmian organizacji ruchu mogą ulec zmianie w związku z warunkami pogodowymi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *