Stało się! Koronawirus w ostrowieckiej szkole!

W niedzielę rano potwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa u jednej z nauczycielek Publicznej Szkole Publicznej Nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od poniedziałku uczniowie sześciu klas i ich rodzice będą przebywać na kwarantannie.

– To co mogę powiedzieć na tę chwilę, że mamy dodatni wynik u jednej z nauczycielek z PSP Nr 5 – mówi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Wioletta Adamczyk -Nowak. Trwa dochodzenie epidemiologiczne 115 uczniów i ich rodziny przebywać będą przez tydzień na kwarantannie. Wdrożone zostały procedury, właśnie trwa dezynfekcja placówki.

  Wiadomość o podejrzeniu zakażeniem dyrektor szkoły, Marta Dobrowolska -Wesołowska otrzymała w czwartkowy wieczór. Prowadziła ona zajęcia z sześcioma klasami.

 Miała ona także kontakt prywatny z inną nauczycielką, która ze względów bezpieczeństwa także została poddana kwarantannie. Jak mówi dyrektor szkoły, zakażona nauczycielka nie miała żadnych objawów. Uczniowie, którzy mieli z nią zajęcia, pozostali w domach.

-Jest to jedna klasa edukacji wczesno -szkolnej oraz pięć klas starszych -potwierdza dyrektor Marta Dobrowolska -Wesołowska. -Zostały wdrożone wszystkie procedury związane z zachowaniem bezpieczeństwa. Szkoła funkcjonuje nadal. W niedzielę wszystkie pomieszczenia były dezynfekowane i ozonowane. Nauka będzie przebiegać w normalnym trybie. Uczniom, którzy przebywają na kwarantannie, będziemy przesyłać materiały, tak jak to było w pierwszym etapie pandemii w marcu. Natomiast obecnie nie wprowadzamy zdalnego nauczania. Od strony technicznej nie jesteśmy do tego przygotowani. Kwarantanna uczniów i dwóch nauczycielek potrwa do najbliższej niedzieli. Dzięki wprowadzonym wcześniej przeze mnie wewnętrznym procedurom, które m.in. dotyczyły zaleceń nie kontaktowania się ze sobą nauczycieli, obszar ryzyka jest znacznie  mniejszy. Podczas zajęć nauczyciele nosili przyłbice lub maseczki, nakaz noszenia maseczek obowiązuje także w częściach wspólnych, co także zmniejsza ryzyko zakażenia. Oczywiście zajęcia będą odbywały się przy zaostrzonym reżimie sanitarnym, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo uczniów, kadry pedagogicznej i pracowników szkoły -potwierdza dyrektor M. Dobrowolska -Wesołowska. 

Na tę chwilę dyrektor szkoły M. Dobrowolska -Wesołowska nie widzi konieczności wprowadzenia zdalnego nauczania. Żadna z osób, w tym także ta, u której stwierdzono zakażenie, nie wykazują objawów charakterystycznych dla COVID-19. Ewentualnej zmiany decyzji w tej sprawie możemy spodziewać się w najbliższy wtorek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *