Miasto otwiera nowe tereny w centrum

W Ostrowcu Świętokrzyskim trwa budowa łącznika między nowo projektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicą Denkowską.
Zadanie współfinansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych, zaś całość inwestycji realizowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wynosi 3.339.291,67 zł. Zdaniem prezydenta Jarosława Górczyńskiego to ważna inwestycja, która umożliwi otwarcie dużych terenów w centrum miasta.
– Choć termin zakończenia robót przewidziano na maj przyszłego roku, to te najtrudniejsze prace już poza wykonawcą. Należało bowiem przygotować odpowiednio grunt i dokonać stabilizacji terenu pod inwestycję – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Obecnie kontynuowane są prace związane z budową chodników i ścieżki rowerowej. Trwa układanie krawężników drogowych i obrzeży betonowych. Na odcinku ulicy Denkowskiej w pobliży cmentarza został wprowadzony ruch wahadłowy. Za utrudnienia przepraszamy zarówno kierowców, jak i pieszych.
Jak wyjaśnia prezes MPRD, Krzysztof Kowalski, obecnie na ulicy trwa przebudowa drogi pod nowe rondo. Takie rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym w tej części miasta, bowiem na pewno rozwiązanie to wymusi ograniczenia prędkości przez kierowców.
Budowa nowej drogi gminnej, stanowiącej łącznik między nowo projektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicą Denkowską otworzy duży obszar terenów położonych w centralnej części miasta, które do tej pory stanowiły tereny zielone – łąki i nieużytki, umożliwiając ich zagospodarowanie przez właścicieli i gminę.
Nie można zapominać, że przy ulicy Kilińskiego zlokalizowanych jest wiele firm zainteresowanych rozwijaniem swojej działalności oraz polepszeniem warunków komunikacyjnych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również Targowisko Miejskie, będące w trakcie kompleksowej modernizacji, mającej na celu polepszenie jego infrastruktury, także drogowej. Nowy układ drogowy znacząco przyczyni się do poprawy dojazdu do targowiska rozwiązując problem korków i braku miejsc parkingowych w dni targowe oraz znacząco poprawiając bezpieczeństwo w ruchu drogowym i komfort życia mieszkańców miasta.
Nowy łącznik połączy przedłużenie ulicy Furmańskiej z ulicą Denkowską, przy której intensywnie rozwija się budownictwo wielorodzinne, jednorodzinne oraz zabudowa garażowa. Będzie on też stanowił wygodny dojazd do Cmentarza Rzymskokatolickiego, położonego przy ulicy Denkowskiej. W ramach budowy łącznika między nowo projektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicą Denkowską przewidziano do realizacji drogę gminną na odcinku od nowo projektowanej drogi z budową małego ronda z czterema wlotami, odejściem do ulicy bocznej od ulicy Denkowskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, na którą składają się: chodniki, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa, rów umocniony, przepust i oświetlenie uliczne.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Miasto otwiera nowe tereny w centrum

  • 12 października 2020 at 23:07
    Permalink

    A może dodatkowy przejazd przez tory? W sumie w mieście są dwa… (a tylko jedni z wiaduktem) i jak widać to nie wystarczy. Kiedy ktoś zacznie głośno o tym mówić?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *