ZM Invest większościowym udziałowcem OZMO. Będą inwestycje

Firma ZM INVEST Sp. z o.o. Sp. k. (wcześniej Spółka Akcyjna) z Ropczyc jest od kilkunastu miesięcy większościowym udziałowcem ?Ostrowieckich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych? Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Nowi inwestorzy spółki, mimo trudnej sytuacji rynkowej spowodowanej pandemią, zapowiadają pierwsze istotne inwestycje, które mają wpłynąć na przyszłość ostrowieckiego zakładu.
– Spółka ZM INVEST ? większościowy udziałowiec OZMO rozpoczęła swą działalność w 2002 r. – mówi Janusz Bira, prezes OZMO. Spółka jako pionier na polskim rynku posiada znaczące sukcesy w zakresie kompleksowych obsług ceramicznych. Korzystając z bogatego doświadczenia i wykwalifikowanej kadry oferuje swoim klientom optymalne rozwiązania konstrukcyjno -materiałowe w wysokotemperaturowych urządzeniach cieplnych, wykorzystując do tego najlepsze materiały ogniotrwałe uznanych producentów krajowych i zagranicznych. Cel jest jeden – zwiększenie eksploatacyjnej wytrzymałości urządzeń cieplnych z jednoczesną optymalizacją kosztów.

Janusz Bira, prezes ?Ostrowieckich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych? Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim: -Jesteśmy przekonani, że zakup i uruchomienie nowoczesnych pieców: komorowego i tunelowego będzie ?krokiem milowym? w modernizacji procesu produkcyjnego wyrobów wypalanych w ostrowieckim zakładzie.

ZM INVEST od początku swej działalności związany był z Ostrowcem Świętokrzyskim dzięki nawiązaniu w 2004 r. współpracy z Celsą Huta Ostrowiec Sp. z o.o., która jest nieprzerwanie kontynuowana. Ponadto, przez wiele lat, ZM INVEST konstruktywnie współpracował z ostrowieckim producentem glinokrzemianowych materiałów ogniotrwałych spółką Tabex-OZMO.
W minionym roku pojawiła się propozycja sprzedaży udziałów Tabex- OZMO. Na tę ofertę odpowiedzieli nowi inwestorzy przejmując 95% udziałów spółki. Na pierwszym Zwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników nowi udziałowcy podjęli uchwałę o powrocie do historycznej nazwy zakładu, tj. ?Ostrowieckich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych?.
Nowi udziałowcy chcą poprawić kondycję zakładu, która w ostatnich latach nie była najlepsza.
– Założyliśmy sobie ambitny proces inwestycyjny, który mimo przeszkód koniunkturalnych, wywołanych przez pandemię, jest realizowany. Jesteśmy przekonani, że zakup i uruchomienie nowoczesnych pieców: komorowego i tunelowego będzie ?krokiem milowym? w modernizacji procesu produkcyjnego wyrobów wypalanych – mówi prezes Janusz Bira. Myśląc o modernizacji zakładu nie możemy zapominać o załodze. Chcemy wspólnie pracować nad lepszą organizacją pracy, wciąż poszukując nowych, zainteresowanych pracą osób. Chętnie widzielibyśmy w naszych szeregach techników, inżynierów, osoby chętne do pracy z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. Zależy nam na osobach młodych, którym możemy zaproponować ciekawą ścieżkę rozwoju zawodowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *