Czwarta działka w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym sprzedana

Miasto Ostrowiec Świętokrzyski sprzedało kolejną, czwartą, działkę w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym. Właścicielem widniejącym na akcie notarialnym jest firma Laser Expert. Sprzedana działka ma powierzchnię 1,2 ha, za która kosztowała inwestora 447.228zł.
-Cieszę się, że ostrowieckie tereny inwestycyjne cieszą się zainteresowaniem ze strony inwestorów ? podkreśla prezydent Jarosław Górczyński. Na terenie przygotowanego przez miasto Ostrowieckiego Kompleksu Inwestycyjnego, zlokalizowanego w pobliżu ul. Bałtowskiej, swoją siedzibę miały dotychczas trzy firmy tj. Izoterm, PartLogictik i ElkomTrade. Teraz dołącza do nich kolejna. Kompleks posiada jeszcze kilka działek, które miasto z chęcią sprzeda odpowiedzialnym inwestorom. Co również ważne takich terenów posiadamy więcej w innych lokalizacjach np. w pobliżu ul. J. Samsonowicza.
Firma LaserExpert zajmuje się sprzedażą i serwisem używanych laserów niemieckiej firmy TRUMPF. W nowej lokalizacji funkcjonować będzie również firma Naren. Ten drugi podmiot zajmuje się rozwiązaniami w dziedzinie obróbki laserowej, funkcjonując jako tzw. integrator, czyli podmiot łączący klienta końcowego, dostawców komponentów i z nich tworzy cały system do obróbki laserowej. Ostrowiecka firma jest również przedstawicielem firmy z Chin, a dokładnie ze słynnego Wuhan, a pod logiem Naren produkuje lasery specjalnie dla firmy z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *