Skierowanie sanatoryjne – zatrzymać, czy zwrócić?

-Dwa lata temu złożyłem do NFZ wniosek o przyznanie mi leczenia uzdrowiskowego. Kilkanaście dni temu otrzymałem skierowanie do sanatorium ?Arka? w Kołobrzegu. Pobyt w tym ośrodku miałby się rozpocząć 21 listopada br. Z tego co wiem, z powodu zagrożenia epidemicznego, sanatoria zawiesiły swą działalność. Co zatem mam zrobić z przesłanym mi skierowaniem. Pozostawić w domu i czekać na kolejne, z późniejszy terminem leczenia, czy odesłać dokument nadawcy ?
Chciałbym przy tym wiedzieć, czy zwrot skierowania nie spowoduje powrotu na koniec kolejki oczekujących na leczenie uzdrowiskowe ? pyta Edmund B.
-Jeśli pacjent posiada potwierdzone przez Oddział Wojewódzki NFZ skierowanie na leczenie uzdrowiskowe , które miało się rozpocząć w końcu listopada br., może zwrócić je do Świętokrzyskiego Oddziału NFZ albo za pośrednictwem poczty, albo też wrzucić kopertę z dokumentem do skrzynki przed punktem obsługi ubezpieczonych Narodowego Funduszu Zdrowia w Ostrowcu (os. Słoneczne 43, przy NZOZ Rodzina) – wyjaśnia Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem miejsca w kolejce oczekujących.
Należy dodać, iż informacji na temat koronawirusa oraz działalności sanatoriów, udzielają konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta, którzy dyżurują pod bezpłatnym numerem 800 190 590.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *