Święty Mikołaj w Ostrowcu Świętokrzyskim

W dniu 6 grudnia Mikołaj będzie podróżował po naszym mieście od godzin przedpołudniowych do popołudniowych zaprzęgiem konnym z dwoma śnieżynkami.
-Pomimo trudnego czasu, zakazów i obostrzeń niemal w każdej dziedzinie życia, szukamy również rozwiązań aby umilić nadchodzący świąteczny czas mieszkańcom naszego miasta – mówi prezydent, Jarosław Górczyński.


Już za nieco ponad tydzień, w niedzielę 6 grudnia, jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców.
-Poprosiłem więc pracowników mojego biura oraz Miejskiego Centrum Kultury, aby wybrali się do domu świętego Mikołaja i zaprosili go do naszego miasta. Mikołaj wyraził chęć takiej wizyty, zgodził się nagrać film w którym zapowiada swoje przybycie do Ostrowca Świętokrzyskiego właśnie 6 grudnia – dodaje prezydent. -Ponieważ nie ma jeszcze śniegu, sanie przerobił Mikołaj na zaprzęg konny i tak będzie poruszał się od południa bo naszych ulicach i osiedlach. Warto więc wypatrywać go z okien, bo worek ma mieć wypełniony prezentami tak dla dzieci jak i dorosłych.
Aby łatwiej było zlokalizować na którym osiedlu aktualnie znajduje się Mikołaj i gdzie będzie jechał dalej, zgodził się on abyśmy wysłali z nim naszego kamerzystę, który zdawał będzie poprzez facebooka, profil Miejskiego Centrum Kultury, relację na żywo z tego magicznego dnia. Ja sam również czekam z niecierpliwością, ponieważ Mikołaj zaproponował abym wspólnie z nim rozpalił naszą dużą choinkę na rynku, tym samym symbolicznie rozpoczynając okres świąteczny w naszym mieście.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *