Hala nadal bez nabywcy. Zainteresowanie było, ale…

Nie odbyła się już druga licytacja komornicza nieukończonej budowy hali o konstrukcji stalowej, zlokalizowanej w Ostrowcu Świętokrzyski za Powiatowym Urzędem Pracy.
Komornik sądowy Rafał Frączek przyznaje, że tym razem było zainteresowanie nieruchomością, ale ostatecznie nikt nie przystąpił do procedury.
Przypomnijmy, że to lokalna firma Interspeed zamierzała zrealizować inwestycję polegającą na budowie walcowni w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Całkowite koszty inwestycji obliczono na 75 milionów EUR. Inwestycja była finansowana przez międzynarodowe konsorcjum banków. Budowa rozpoczęła się w lipcu 2008 r. i miała zostać zakończona w 2010 r. wraz z rozpoczęciem produkcji pod nadzorem włoskiej firmy ?Danieli?, dostawcy linii. Walcownia Ostrowiec miała produkować wysokiej jakości walcówkę o średnicach od 5,5 mm do 60 mm. Budowa została wstrzymana w 2009 roku. Interspeed ogłosił upadłość. Inwestycja obejmowała kompleks hal.
– Zainteresowanie obiektem było, jednak nikt nie wpłacił rękojmi ? wyjaśnia komornik sądowy Rafał Frączek. Wobec tego postępowanie egzekucyjne zostanie umorzone i ponowna próba może być podjęta dopiero za pół roku.
Choć samo postępowanie podzielono na kilka w zależności od tego, której części nieruchomości ono dotyczy, to tym razem cena wywoławcza głównej działki z halą wyniosła 2/3 sumy oszacowania, czyli blisko 11 mln zł.
Powierzchnia użytkowa hali wynosi 30 000 m kw., a zlokalizowana jest na działkach o łącznej powierzchni 5,4117 ha.
– Cena kolejnej licytacji będzie uzależniona od tego co zadecyduje wierzyciel – wyjaśnia komornik Rafał Frączek. Jeśli zgłosi wniosek o wszczęciu egzekucji w oparciu o istniejący operat to nie będzie nowej wyceny. Może jednak wnieść o ponowne oszacowanie nieruchomości, wówczas będzie powołany nowy biegły rzeczoznawca majątkowy, który może weryfikować obecną cenę. Wszystko może być uzależnione od realiów na rynku nieruchomości, choć te wskazują, że w kilkumiesięcznej perspektywie nie powinno się wiele zmienić.
Komornik Rafał Frączek nie chciał wyjawić jaki podmiot był zainteresowany ostrowiecka halą.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Hala nadal bez nabywcy. Zainteresowanie było, ale…

 • 30/11/2020 at 12:27
  Permalink

  Nikt nie kupi tej hali. Miejsce jest przeklęte. Nawet żule tam zawracają a psy dupami szczekają.

  Reply
 • 30/11/2020 at 19:16
  Permalink

  Wiecej takich jak ty i miasto pojdzie do przodu

  Reply
 • 01/12/2020 at 05:48
  Permalink

  Dokładnie, przeklęte miejsce, wcześniej dojechali mniej więcej do tego samego momentu z MONTOWNIĄ 2000. A swoją drogą czy wiecie co się z nią stało? Trzeba by zapytać pan Kalamagi… Ale to już raczej nie możliwe

  Reply
  • 03/12/2020 at 20:08
   Permalink

   Nie wiesz co się z nią stało… została pocięta na tzw. żyletki przez znanych w mieście cwaniakow.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *