Większa pomoc dla ostrowieckiego biznesu?

Na konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński zapowiedział zarekomendowanie radnym zamrożenia lokalnych podatków na rok 2021, ale zaznaczył również, że Gmina Ostrowiec Świętokrzyski nadal będzie w wyjątkowych przypadkach dodatkowo pomagać lokalnym przedsiębiorcom, ale każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie. Głównym wyznacznikiem ma być, jak to się ma w innych krajach Unii Europejskiej, oficjalny spadek obrotów na podstawie danych z urzędów skarbowych.


Ogólne zapisy ?ustawy antycovidowej? nie przewidują zwolnień w podatkach lokalnych, tak jak to ma miejsce w drugim kwartale tego roku – wyjaśnia skarbnik Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sławomir Kijak. Musimy więc stosować się do przepisów ordynacji podatkowej, gdzie mowa jest o ważnym interesie podatnika. Ów interes będzie musiał być udowodniony przez wnioskujących, na podstawie danych, które potwierdzą spadek dochodów. Będziemy więc rozpatrywać skierowane do nas podania i kierować pomoc, tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna, a więc do tych przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu pandemii.
Informacja ta winna zainteresować ostrowieckich przedsiębiorców, skupionych w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, którzy skierowali przed tygodniem na ręce prezydenta miasta i radnych list z prośbą o wsparcie działań w trudnym okresie pandemii. Pomoc ta miałaby ma pozwolić lokalnym przedsiębiorcom, związanymi z takimi branżami, jak fitness, gastronomia, hotelarstwo, przetrwać wyjątkowo trudne czasy. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *