1000 zaczytanych prezentów (zdjęcia)

Z okazji mikołajek Fundacja Zaczytani.org wspólnie z wolonatriuszami programu ?Tak! Pomagam? firmy Provident Polska jak co roku przekazała książkowe i edukacyjne prezenty małym pacjentom oddziałów szpitalnych oraz podopiecznym placówek opiekuńczo-wychowawczych.

W Ostrowcu Świętokrzyskim prezenty trafiły do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych ?Nasz Dom?, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Zespołu Szkół Specjalnych. Tym razem zostały przekazane w reżimie sanitarnym ? przed wejściem do budynków. Zanim trafiły do dzieci, przeszły kilkudniową kwarantannę.

? W czasie epidemii nasze książkowe prezenty mają szczególne znaczenie. W reżimie sanitarnym mali pacjenci mają ograniczony dostęp do literatury, a niekiedy również ograniczone kontakty z bliskimi. Wierzymy, że w tej sytuacji książki odgrywają rolę terapeutyczną i wspierają małych pacjentów w radzeniu sobie z samotnością i lękami ? mówi Agnieszka Machnicka, założycielka i prezeska Fundacji Zaczytani.org.

W akcję zaangażowali się pracownicy firmy Provident Polska, którzy w ramach programu wolontariackiego ?Tak! Pomagam? spakowali łącznie aż 1000 książkowych i edukacyjnych prezentów. W skład prezentów weszły książki, zakładki, kartki świąteczne, zaczytane kolorowanki i kredki oraz ?Przewodnik po bajkoterapii? dla rodziców lub opiekunów.

? Traktujemy książkę jako pretekst do rozmowy z dzieckiem, co umożliwia budowanie głębokiej, jakościowej relacji. W swoich działaniach posługujemy się metodą bajkoterapii i chcielibyśmy, aby dotarła ona do jak najszerszego grona opiekunów małych i większych dzieci ? mówi Agnieszka Wąsik z Fundacji Zaczytani.org.

Książki przekazane dzieciom to pozycje pochodzące ze zbiórki książek prowadzonej co roku przez fundację. Akcja wspiera ideę bookcrossingu i dzielenia się książką z osobami, dla których literatura może odgrywać istotną rolę w procesie zdrowienia lub w radzeniu sobie z trudną codziennością.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *