#moznamozna. Przywróćmy nadzieję młodym ludziom

Nikt się nie spodziewał, że 2020 rok będzie tak wyglądał. Akcja #możnamożna ma pokazać młodym ludziom, że nie należy tracić nadziei, nawet jeśli świat stanął na głowie. Jej zadaniem jest dzielenie się swoimi codziennymi sukcesami, by inspirować społeczność do działania i udowodnienie, że się da!

Nowa rzeczywistość dla studentów

Pandemia, lockdown, zakazy i strach przed chorobą skutecznie paraliżują. Ludzkość znalazła się w zupełnie nowej i bardzo trudnej rzeczywistości. Wszyscy płacimy za to wysoką cenę, jednak, mało kto mówi o problemach z jakimi radzić sobie teraz muszą młodzi ludzie i studenci, a prawdą jest, że ich wkroczenie w dorosłość zostało po prostu zablokowane.

Zamknięci w domach przed komputerem, pozbawieni kontaktów z przyjaciółmi, wszystkich doświadczeń jakie dają studia stacjonarne, spotkań, integracji, wyjazdów. Niestety, tak wygląda teraz życie młodzieży szkolnej czy uniwersyteckiej. Boli nas, że tak mało się o tym w Polsce mówi. A jest to ogromny problem. Wielu z nas dorosłych, nie radzi sobie z tak szybkimi zmianami oraz odosobnieniem, a co w takim razie ma robić młodzież, która i tak dopiero uczy się życia, wyrażania emocji. Przez wiele lat słuchaliśmy o tym, jak złe skutki pozostawiać może zbyt częste korzystanie z elektroniki i brak kontaktu z rówieśnikami. Teraz zamknięto ludzi z elektroniką na kilkanaście godzin dziennie. Jeśli myślimy, że nie będzie z tego żadnych konsekwencji, to się mylimy. Dlatego my, chcemy to zmienić, chcemy aby studenci mieli chociaż namiastkę kontaktu ze sobą i aby pokazywali sobie, że w tych czasach każde małe osiągnięcie jest ważne, więc dzielmy się nimi! ? mówi Szymon Ryczko, ambasador akcji zorganizowanej przez Student Travel.

O co chodzi w akcji?

Akcja #możnamożna ma na celu dzielenie się przez nas zdjęciami z tego, co ostatnio udało nam się zrobić. Założenie jest bardzo proste. Może udałeś się na wycieczkę w pobliskie góry lub nad jezioro? Może pojechałeś zagranicę, do kraju, gdzie wolno podróżować? Pochwal się tym! Także inne wyzwania są inspiracją do działania dla innych. Zacząłeś morsować albo jeździć na nartach lub rozpocząłeś nowe hobby? To też jest osiągnięcie! Właśnie takimi sukcesami organizatorzy zachęcają do dzielenia się w swoich kanałach social media pod hasztagiem #możnamożna. Wszystkie zdjęcia zostaną pokazane na stronie internetowej www.moznamozna.pl gdzie społeczność studentów będzie mogła każdego dnia obserwować co robią inni, by nie dać się lockdownowi, aby się nie poddać i nie siedzieć tylko w domu.

Doskonale znamy społeczność studentów. Wiemy, że uciekają im teraz najpiękniejsze lata życia, a to na co tak czekali, zostało im odebrane. Chcemy aby pokazywali sobie nawzajem, że nadal można działać, spełniać marzenia, realizować cele. Nawet gdy jest to mocno ograniczone, to nie wolno poddać się i czekać na załamanie. Kontakt między ludźmi i wzajemny doping w działaniach jest szalenie ważny, i my stworzyliśmy platformę do takich działań. Wiemy, że jest to potrzebne, a studenci zasługują na działania, które im pomogą, zainspirują, skontaktują z rówieśnikami. Nie mamy zamiaru zostawić ich samych. ? dodaje Szymon Ryczko.

Akcja #możnamożna będzie rozwijana także o darmową infolinię dla studentów, którzy chcą wyjechać ale nie widzą jak się przygotować i czego oczekiwać od danego kraju. Infolinia Student Travel będzie na bieżąco sprawdzać sytuację w danym kraju i wymagania dotyczące wyjazdu aby pomóc młodym ludziom w organizacji wyjazdu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *