Po naszej interwencji. 80 metrów wdzięczności mieszkańców

Kilka dni temu służby drogowe gminy Ostrowiec Świętokrzyski zakończyły prace na ul. Kopernika, dotyczące położenia nowego asfaltu na bocznej drodze.
Miejsce to na prośbę mieszkańców odwiedziłam niespełna dwa tygodnie temu. Sprawa toczyła się od dawna. W lutym br. ponownie interweniowali mieszkańcy. Tematyczną interpelację składał również radny miejski, Aron Pietruszka. Ludzie narzekali na dziury i koleiny na 80-metrowym odcinku, łączącym przychodnię, punkty usługowo -handlowe z parkiem osiedlowym i blokiem nr 18. Naliczyli na tym odcinku 32 dziury, które uniemożliwiały przejście. Jak mówili mieszkańcy, jest to dosyć często uczęszczana droga, szczególnie przez osoby starsze.
Problem znany był w Urzędzie Miasta. Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej zapewnił mnie, że planowana jest realizacja tego zadania. Środki udało się wygospodarować i mieszkańcy mogą już korzystać z nowej i bezpiecznej nawierzchni.
-Jesteśmy bardzo wdzięczni. Odcinek drogi niewielki, jednak często z niego korzystamy. Tędy chodzimy do sklepów, apteki czy też do przychodni. Po deszczach było tu błoto. Teraz to zupełnie inaczej. Aż miło spacerować -mówi jeden z mieszkańców.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *