W Ostrowcu powstaje kolejny szpital modułowy. Trafi do Legnicy

Jeszcze przed świętami z hali produkcyjnej firmy Climatic, która znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim, wyjechały pierwsze spośród czterdziestu modułów, które stworzą w Legnicy szpital dla pacjentów zarażonych Sars-Cov- 2.
Choć prace trwają od dwóch tygodni, to wszyscy liczą, że jeszcze w styczniu powstanie pełnowartościowy obiekt szpitalny.
Moduły osadzone są na stalowych palach wykonywanych przez polską i francuską firmę według kanadyjskiej technologii. Same fundamenty mają sześćdziesięcioletnią gwarancję, a moduły wykonywane przez firmę Climatic od wielu lat instalowane są na terenie całej Polski (najstarsze instalacje warszawskiego producenta liczą sobie prawie 30 lat).
– Dzięki powstającemu obiektowi, oddział zakaźny zostanie przeniesiony z obecnej lokalizacji, uwalniając przestrzeń dla oddziałów, które wcześniej funkcjonowały w tzw. małym budynku. Po opanowaniu pandemii nowy pawilon szpitalny zostanie wykorzystany na potrzeby działalności podstawowej lecznicy i będzie służył naszym pacjentom przez wiele kolejnych lat- informują na stronie www.szpital.legnica.pl władze szpitala.
Moduły nie są kontenerami, jak się powszechnie mówi. To obiekty budowlane o konstrukcji nośnej wykonanej ze stali z zewnątrz pokryte warstwą izolującą oraz okładziną elewacyjną, a wewnątrz płytami g-k. Przywożone elementy posiadają większość instalacji, w tym wentylacyjne, gazów medycznych czy wodną.
fot. www.szpital.legnica.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.