Na jakich zasadach wynajem mieszkań od OTBS?

Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o. o., na swojej stronie internetowej i na stronie BIP zamieściło już regulamin najmu lokali mieszkalnych w związku z uchwałą Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z dnia 11 grudnia 2020 r.
– Z inicjatywy prezydenta Jarosława Górczyńskiego i zgodnie z wolą radnych chcielibyśmy, aby te mieszkania, jak najszybciej służyły lokalnej społeczności- mówi Małgorzata Kostrzewa, prezes OTBS sp. z o.o. Oferta obejmować będzie mieszkania (kawalerki i dwupokojowe) o powierzchni od 21,91m2 do 48,70m2. Zasady przyznawania mieszkań określa regulamin zamieszczony na naszej stronie. Wywoławcza stawka czynszu najmu będzie atrakcyjna i wynosić będzie 10 zł/m2/miesięcznie. Szczegółowe informacje, co do oferty lokalowej i warunków ich uzyskania będą podawane na bieżąco na naszej stronie internetowej. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny na nr 41 248 23 23 w.45 bądź drogą mailową na adres mieszkania@otbs.ostrowiec.pl.
Warto podkreślić, że oferta kierowana jest przede wszystkim dla osób związanych osobiście lub gospodarczo z Ostrowcem Świętokrzyskim, jak również dla osób aktualnie zamieszkujących poza gminą, którzy jednak chcieliby żeby Ostrowiec Św. stał się ich centrum życiowym. Podstawowym warunkiem ubiegania się o te mieszkania jest brak posiadania samodzielnego tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego na terenie Gminy Ostrowiec Św. Ponadto zainteresowani nie mogą mieć średniomiesięcznego dochodu poniżej 50% przeciętnego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej dla danego województwa.
– Tak więc mieszkania skierowane będą przede wszystkim dla osób, których dochód nie uprawnia do ubiegania się o mieszkanie socjalne bądź komunalne i jednocześnie nie posiadają na ten moment zdolności kredytowej- mówi prezes OTBS.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *