Samorządowa współpraca. THM zmienia wizerunek dzięki gminnemu wsparciu (zdjęcia, wideo)

W Zespole Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli popularnym THM-ie, dzięki gminnej dotacji przeprowadzono remont korytarzy oraz części pomieszczeń na pierwszym poziomie. Odnowiono hol oraz pomalowano korytarz, a także wymieniono stolarkę drzwiową reprezentacyjnej kondygnacji. To jedne z pierwszych wykonanych prac mających na celu poprawienie wizerunku Zespołu Szkół nr 3 czyli THM-u.

? Technikum Hutniczo ? Mechaniczne to najlepsza szkoła techniczna w naszym województwie ? mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Ta szkoła to swoista marka kojarzona z naszym miastem. Jest znana nie tylko w województwie, ale także w całym kraju, dzięki kształceniu doskonałym kadrom technicznym. Stąd pochodzą znani absolwenci. Dlatego mimo iż technikum podlega pod powiat, zdecydowaliśmy się jako samorząd miejski  przekazać dotację na jego remont.

? Ta szkoła ma markę, ale niestety pod pewnym względami w ciągu minionych lat została zaniedbana ? mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. To się musi zmienić. Ze swojej strony dziękuję panu prezydentowi oraz radnym miejskim za dotację na remont tej wyjątkowej placówki. Pod koniec ubiegłego roku powiedziałam, że powiat najgorsze ma już za sobą, a sytuacja finansowa ulega systematycznej poprawie. Dzięki temu wspólnie z miastem planujemy kontynuację projektu remontowego w THM-ie, bo ta placówka na to zasługuje.

Pomoc ze strony gminnego samorządu docenili również naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, a także zarządzający bezpośrednio szkołą ? dyrektor Tomasz Łodej.

-Pomoc ze strony Miasta okazała się dla nas bezcenna. Doceniamy to, że mimo iż samorząd miejski nie ma obowiązku wspierać szkoły zarządzane przez powiat, to jednak podjęto decyzję  o przekazaniu środków na remont w postaci dotacji celowej ? mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Tomasz Łodej.

Remont kosztował nieco ponad sto tysięcy złotych.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Samorządowa współpraca. THM zmienia wizerunek dzięki gminnemu wsparciu (zdjęcia, wideo)

  • 10 lutego 2021 at 18:38
    Permalink

    THM – sentyment. Pozrowienia dla abiturientow 1993.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *