Energetycy zmodernizowali zasilanie stacji ujęcia wody w Kątach Denkowskich

Wykonano prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa działania jedynego ujęcia wody dla Ostrowca Świętokrzyskiego w Kątach Denkowskich.
Inwestycja była prowadzona w ramach umowy przyłączeniowej zawartej przez PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna ze spółką Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Obie te firmy były zaangażowane w prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa działania jedynego ujęcia wody dla miasta.
W części realizowanej przez Wodociągi zastosowano odporne na warunki terenowe kable ułożone po nowej, krótszej trasie. Z kolei energetycy zmienili miejsce przyłączenia ujęcia wody, zmniejszając odległość torów prądowych od stacji energetycznej GPZ Ostrowiec do stacji ujęcia wody Kąty Denkowskie.
Wybudowane zostało również nowoczesne złącze kablowe średniego napięcia. Złącze jest wyposażone w system zdalnego sterowania i sygnalizacji, który daje możliwość elastyczności układu ruchowego na sieci elektroenergetycznej, co wpływa na bezprzerwowe dostawy energii dla odbiorców w przypadku wystąpienia awarii lub potrzeby wykonywania robót planowych.
Krzysztof Głowienka, dyrektor Rejonu Energetycznego Ostrowiec, informuje że przy okazji tej inwestycji jednocześnie zmodernizowana została stacja transformatorowa zasilająca odbiorców energii elektrycznej w miejscowości Sudół Górny. Skarżyski oddział spółki PGE Dystrybucja w ramach programu ?kablowanie sieci średniego napięcia? planuje przebudowę linii tak, aby jej całość na odcinku od GPZ Ostrowiec do wybudowanego złącza kablowego przy stacji ujęcia wody Kąty Denkowskie wykonana była jako kablowa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *