Co słychać w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości?

Studenckie praktyki w dobie pandemii

Pielęgniarstwo to poświęcenie, powołanie i przede wszystkim troska o życie i zdrowie innych. Studenci oraz Absolwenci Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości cały czas wspierają i czynnie uczestniczą w walce z koronawirusem stając ramię w ramię z personelem medycznym ostrowieckiego szpitala.

Studenci kierunków medycznych w całej Polsce mają możliwość zaliczenia zajęć praktycznych poprzez wolontariat. Studenci kierunku Pielęgniarstwo WSBiP od początku pandemii decydują się na to rozwiązanie i chętnie zgłaszają się do pomocy w szpitalu. W obecnym czasie każda para dodatkowych rąk do pracy w ochronie zdrowia ma znaczenie. Społeczność akademicka jest dumna i podziwia ich fantastyczną pracę i ogromne zaangażowanie.

Uczelnia zagrała z WOŚP

Jak co roku Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zdecydowano się na zbieranie pieniędzy do stacjonarnej puszki WOŚP. Przez niemal dwa tygodnie można było wrzucać gotówkę do puszki, która znajdowała się w rektoracie uczelni. Dzięki hojności i zaangażowaniu, udało się zebrać kwotę 1701, 46 złotych. Dodatkowo Samorząd Studencki WSBiP ze swoich środków przeznaczył na konto fundacji 1000 złotych. Celem tegorocznej akcji WOŚP jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Nowe biuro

Samorząd Sudencki WSBiP urzęduje w nowym biurze. Na potrzeby studentów ze środków własnych uczelni został wyremontowany pokój znajdujący się na parterze bloku C tuż obok biblioteki. Nowe biuro zostało wyposażone w sprzęt komputerowy, drukarkę oraz niezbędne artykuły biurowe, które ułatwią pracę Samorządu Studenckiego. Dodatkowo z pomieszczenia korzystać będzie nowo powstałe Akademickie Studenckie Koło Naukowe prowadzone przez dra Marka Świecę. Pomieszczenie będzie wykorzystywane do pracy studentów na rzecz uczelni. To tu odbywać się będą zebrania Samorządu Studenckiego oraz spotkania studentów należących do koła naukowego.

Dom Studenta zaprasza

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości dysponuje wolnymi pokojami pod wynajem studentom, wykładowcom, a także gościom zewnętrznym. Budynek Domu Studenta znajduje się przy ulicy Antoniego Hedy ps. „Szarego” 28 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dysponuje pokojami dwuosobowymi. Na każdej kondygnacji budynku usytuowane są natryski, toalety oraz w pełni wyposażone kuchnie. Przy budynku znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe oraz park. Cena za 1 osobę wynosi 35 zł za dobę.

Geopolityka i geostrategia wciąż modnym kierunkiem

Geopolityka i Geostrategia to jedyne takie studia w Polsce. Kierunek na WSBiP powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie środowiska geopolitycznego i potrzeby rynku pracy. Studia adresowane są do osób, które obecnie lub w przyszłości zamierzają zajmować się i specjalizować w zagadnieniach bezpieczeństwa międzynarodowego, ryzyka geopolitycznego, analiz geostrategicznych.

Program studiów napisany przez dra Leszka Sykulskiego prowadzą wybitni specjaliści z Polski i zagranicy w charakterze wykładowców. Zajęcia odbywają się w języku polskim i angielskim, a patronat merytoryczny sprawuje Polskie Towarzystwo  Geopolityczne. Kierunek ma dodatkowy certyfikat Międzynarodowego Uniwersytetu Kaukaskiego. To czynniki, które przyczyniły się do niebywałego sukcesu studiów podyplomowych Geopolityka i Geostrategia. Dlatego też już od marca rusza kolejna edycja tego kierunku. Tak jak w rekrutacji letniej, liczba miejsc ogranicza się do 35 osób.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *