Groźne sople

Zalegający na dachach śnieg i zwisające sople powinny skłonić właścicieli i zarządców budynków do ich uprzątnięcia. Taki obowiązek wynika z przepisów prawa, a policjanci przestrzegają przed konsekwencjami takich zaniedbań.

-Każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek usunąć śnieg i sople z dachu ?mówi nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Niedopełnienie tego obowiązku jest wykroczeniem. Przepisy Kodeksu wykroczeń określają również, że mamy obowiązek usuwania śniegu z chodników graniczących bezpośrednio z użytkowaną przez nas posesją. Zabronione natomiast jest uprzątanie śniegu, lodu, błota i innych zanieczyszczeń z chodników na teren jezdni. Niedozwolone jest również składowanie pod drzewami śniegu, lodu, błota pośniegowego zawierających środki chemiczne używane do usuwania śliskości. Śnieg i błoto pośniegowe należy odgarniać w miejsca, gdzie nie będą utrudniały ruchu pieszych ani pojazdów.

Policjanci apelują, aby wszelkie czynności porządkowe wykonywać rozważnie stawiając bezpieczeństwo osobiste na pierwszym planie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *