„Siódemka” szkołą marzeń

Prawdziwą metamorfozę przechodzi Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. H. Sienkiewicza.
Barwne korytarze, wydzielone kolorowe strefy dla najmłodszych zachęcają do spędzania czasu nie tylko na nauce. Podczas zdalnego nauczania, kiedy uczniów nie było w szkole, podjęto mnóstwo prac remontowych. Już od głównego wejścia widać gołym okiem, że wiele się zmieniło.
Dyrektor szkoły, Monika Wiączek zaprosiła nas na spacer po budynku, podczas którego mogliśmy podziwiać efekty podjętych działań.


-Udało nam się wymienić wykładzinę na trzech szkolnych holach i pozbyć się dotychczasowych, starych płytek. Inwestycja ta sfinansowana została przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Koszt wymiany podłogi to wartość blisko 10 tysięcy -mówi Monika Wiączek, dyrektor szkoły. – Udało nam się także pozyskać do współpracy sponsorów: firmę ?Domi? , ?Kombinat Budowlany?. Dzięki panu Piotrowi Biesiadzie, współwłaścicielowi firmy ?Signal? w bardzo promocyjnych cenach zakupiliśmy kanapy do szkoły. Sukcesywnie szkoła zostaje odmalowywana. Już został umalowany cały parter, główne wejście oraz w tym tygodniu zakończyło się malowanie trzech korytarzy na pierwszym piętrze. Odmalowano także pawilon F, dla uczniów klas młodszych. Użyliśmy farby kredowej, aby uczniowie na przerwach mogli miło spędzać czas. Obecnie jesteśmy w trakcie meblowania kącika rekreacji dla najmłodszych. Odnowieniu zostały poddane także ściany szkonej stołowki oraz kąciki gospodarcze dla obsługi. Autorem wszystkich dzieł na ściankach jest nauczyciel plastyki w naszej szkole, pani Ewa Zakowana.
Jednak to nie wszystko. Szkoła wzbogaciła się także o nowe wyposażenie, które czeka na uczniów. Są to nowe tablice korkowe, magnetyczne, pufy, leżaki, stoliki do kącika rekreacji, które zostały zakupione ze środków z Rady Rodziców (pieniądze rodziców wracają do uczniów), szafki na książki dla uczniów klas IV-VI, nowe gabloty na puchary. Dodatkowo szkoła zakupiła 8 kamer dla bezpieczeństwa uczniów. Zostało także wymienione oświetlenie na całym parterze, przy głównym wejściu i bloku klas młodszych na nowoczesne i energooszczędne. Świetlica została doposażona w zabawki i gry edukacyjne. Wzbogacił się także szkolny księgozbiór o nowe pozycje, w tym literaturę współczesną. Gabinet pani pedagog został również doposażony w materiały edukacyjne. Pracownia fizyczna również zyskała nowe materiały dydaktyczne. A atrakcją zajęć wychowania fizycznego będzie mini siłownia.
Dyrekcja i nauczyciele wciąż mają mnóstwo pomysłów i projektów, aby szkoła była wyjątkowym miejscem dla uczniów, w którym nie tylko będą zdobywać wiedzę, ale rozwijać swoje pasje, kompetencje i talenty. Stąd też szkoła kieruje do uczniów bogatą ofertę edukacyjną. Już niedługo ruszy czas rekrutacji. Dlaczego warto zajrzeć podczas Dni Otwartych do ?Siódemki?? – pytam dyrektor szkoły.
-Bo jest to szkoła marzeń. Kiedy zaczynałam tu naukę, jako mała dziewczynka, marzyłam właśnie o takiej szkole, która będzie wyjątkowym, przyjaznym, twórczym i bezpiecznym miejscem dla uczniów. Wtedy były nieco inne czasy, dziś mam szansę, aby stworzyć takie miejsce, które da dobry i ważny początek kształtowania drogi edukacyjnej naszym uczniom -mówi dyrektor M. Wiączek.
Już dziś szkoła zaprasza na Dni Otwarte – 10 i 18 marca br. o godz. 16.30 oraz do zapoznania się z atrakcyjną ofertą edukacyjną. Atutem szkoły są: klasa językowa, klasa o przedłużonym pobycie, proponująca zajęcia m.in. językowe, gry logiczne, eksperymenty i zajęcia sportowe oraz świetlica szkolna czynna 6.30 do 17, co jest ważne dla pracujących rodziców. Szkoła proponuje też dodatkowe zajęcia rozwijające talenty i pasje uczniów. Nowością od nowego roku szkolnego 2021/22 będzie także utworzenie klas ?0?, do której już zapraszani są najmłodsi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *