Najlepsi czytelnicy z nagrodami

Już po raz piąty Bursa Szkolna była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego, który odbywa się  pod hasłem ?Lubię Czytać?, a jest skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu ostrowieckiego. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych czytelników. W każdej jego edycji uczestniczy kilkadziesiąt osób. W tym roku był przeprowadzony w formie on -line.  Wydarzenie objęła patronatem Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak. Tegorocznym tematem konkursu była książka Arkadiusza Niemirskiego ?Dziennik grzesznika?. Jest to współczesna opowieść mocno spleciona z mroczną historią II Wojny Światowej. Autor zadebiutował w 1992 roku powieścią ?Skały Wikingów?, będącą kontynuacją przygód ?Pana Samochodzika?. W swojej twórczości doskonale łączy klasykę detektywistyczną i sensacyjną ze współczesnymi realiami. Stąd też wybór organizatorów konkursu nie był przypadkowy. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania sprawdzające stopień znajomości powieści.

Zwieńczeniem konkursu było rozdanie nagród laureatom. W spotkaniu, które otworzyła dyrektor Bursy Szkolnej, Katarzyna Jedlikowska, uczestniczyli: Agnieszka Rogalińska, Członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, Antoni Maciejko, zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz wychowawcy Bursy: Marzena Baska, Joanna Pietras i Małgorzata Walczyk, a także nauczyciele, opiekunowie laureatów: Magdalena Rafalska z CKZiU i Lucyna Książek z III LO.

Niewątpliwie bohaterami spotkania byli laureaci: I miejsce zajęła Angelika Bednarska z III Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego, II miejsce ? Julianna Mrozowicz z III Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego oraz III miejsce ? Julia Olech oraz Kacper Miłek  z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Laureaci z rąk gości odebrali atrakcyjne nagrody, których fundatorami byli: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dział Jakości Zakładu Wyrobów Celsa Huta Ostrowiec oraz Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży Bursy Szkolnej. Niespodzianką było odczytanie  list autora powieści skierowanego do uczestników konkursu. Podczas spotkania młodzież oraz zaproszeni goście dzielili się swoimi refleksjami na temat czytania książek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *