KFC coraz bliżej Ostrowca, ale?

Z końcem lutego br. do Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę dla budynku handlowo – usługowego i budynku restauracji wraz z infrastrukturą techniczną, parkingiem i pylonem. Choć tego nikt nie chce oficjalnie potwierdzić, ma to związek z ewentualnym uruchomieniem w naszym mieście restauracji KFC w sąsiedztwie Galerii Ostrowiec.
O całej sprawie na naszych łamach informowaliśmy już od kilku lat. Dziś, kiedy wydaje się, że przedsięwzięcie jest na ostatniej prostej, nie brakuje niebezpieczeństw, które mogą zablokować z najróżniejszych powodów powodzenie przedsięwzięcia.
Przypomnijmy, że już od 2015 r. docierały do naszej redakcji informacje, że są osoby zainteresowane uruchomieniem lokalu sieci KFC w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wstępnie mówiło się o gruntach Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki? na skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego i alei Jana Pawła II, a później o jednej z galerii handlowych, aż wreszcie zapadła decyzja, że lokal mógłby stanąć w sąsiedztwie Galerii Ostrowiec za stacją benzynową.
AmRest Holdings SE, do którego należy KFC, powtarza od kilku lat formułkę: ?z zasady nie udzielamy danych na temat procesu poszukiwania nowych lokalizacji. Jeśli pojawią się informacje, którymi będziemy mogli się podzielić, z pewnością je przekażemy?.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “KFC coraz bliżej Ostrowca, ale?

  • 1 marca 2021 at 19:20
    Permalink

    Masakra tyle lat…. Ostrowiec to zaścianek… KFC jest w dużo mniejszych miastach niż Ostrowiec. Będzie nawet w Skarżysku… Pytanie kto blokuje tą inwestycję? Coś mi się wydaje że prezydent i jego przedsiębiorcy…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *