Kobiety – Kobietom

Pod takim hasłem przebiega akcja w ramach Tygodnia Profi laktyki Zdrowotnej realizowanego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim we współpracy z Fundacją Rak ?n? Roll?.
Obecnie, gdy wszyscy koncentrujemy się na ochronie przed koronawirusem i szczepieniach, często zapominamy o ogólnej profilaktyce zdrowotnej.
-Poprzez naszą akcję chcemy zachęcić kobiety do wykonywania profilaktycznych badań oraz wesprzeć finansowo poprzez zbiórkę ?cegiełek? Fundację Rak ?n?Roll pomagającą osobom dotkniętym chorobami nowotworowymi.
Doskonałą okazją ku temu stał się właśnie obchodzony Dzień Kobiet. Szczęśliwa kobieta, to zdrowa kobieta, świadoma swojej wartości ? mówi Anna Gębura, jedna z organizatorek, nauczyciel CKZiU.


Do udziału w akcji zostały zaproszone uczennice i nauczycielki znanej ?Samochodówki? , ale też kobiety różnych środowisk, różnych zawodów i w różnym wieku. W działania zaangażowały się aktywne kobiety, które pomimo odmienności, łączy jeden cel akcji ? Agnieszka Rogalińska, członek zarządu powiatu, która ufundowała także gadżety dla uczestniczek akcji, Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta, Dominika Skalska, właścicielka firmy ?Skalski?, Urszula Wasek, pełna energii, pracująca babcia. Natomiast honorowy patronat nad akcją objęła Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Akcja przebiega w kilku odsłonach. Dziś w Warsztatach Szkolnych CKZiU odbyło się PRZYCięcie, czyli obcinanie włosów przez uczennice klas fryzjerskich pod czujnym okiem opiekunów, które potem zostaną przekazane Fundacji na wykonanie peruk dla kobiet po chemioterapii i radioterapii. W tym działaniu uczestniczą także uczennice z PSP Nr 7, PSP Nr 10 oraz PSP Nr 14, a także indywidualne osoby, które zadeklarowały przekazanie włosów. Od 10 do 31 marca br. w ramach akcji będzie prezentowany fi lm z udziałem uczennic CKZiU, nauczycielek ? inicjatorek akcji: Anny Tomaszewskiej, Anny Gębury, Doroty Boreckiej, Magdaleny Rafalskiej, Magdaleny Majewskiej oraz pozostałych uczestniczek akcji, mający na celu motywowanie kobiet w każdym wieku do wykonywania badań profilaktycznych.


Kolejną odsłoną akcji będzie chellenge ?Z ust do ust? – zdjęcia kobiecych ust pomalowanych różnymi kolorami szminki. Kobiety będą nominować inne kobiety pracujące w ostrowieckich instytucjach, firmach i przedsiębiorstwach do przekazania pozytywnego przesłania kolejnym kobietom wspierającym akcję oraz do wpłat dowolnych ?cegiełek? na rzecz Fundacji.
Akcji towarzyszyła także konferencja oraz warsztaty, które przebiegały on line. W miniony piątek psycholog Anna Adamska wyjaśniała, jak rozmawiać i kontaktować się z osobą chorą. O racjonalnej terapii zachowania mówiła psycholog, Magdalena Majewska z Fundacji Wyspa Pomocy, zaś warsztaty profilaktyczne dotyczące właściwego sposobu badania piersi poprowadziły panie ze Stowarzyszenia ?Amazonki? – Danuta Ogórek i Elżbieta Adamska.


Inicjatywa połączyła wiele kobiet w jednym przesłaniu, którego ideą jest uświadomienie, że profilaktyka jest ważna w każdym wieku, jak również umiejętność czerpania radości z życia poprzez dzielnie się nią z innymi. Istotnym celem akcji jest także wsparcie Fundacji Rak ?n?Roll, niosącej pomoc i nadzieję. Każdy może włączyć się w tę szlachetną ideę przekazując ?cegiełkę? o dowolnej wartości https://www.raknroll.pl/chce-pomoc/wplac/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *