Nowa baza dla służb drogowych

Już na najbliższej sesji 31 marca br. Radni Rady Powiatu Ostrowieckiego podejmą uchwałę w sprawie przeznaczenia środków finansowych na utworzenie z prawdziwego zdarzenia bazy dla powiatowych służb drogowych, która będzie miała swoją lokalizację na ul. Siennieńskiej.
Teren został nabyty przez powiat w formie darowizny w marcu 2019 roku od Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, gdzie wcześniej miał swoją lokalizację obwód drogowy ŚZDW. Półhektarowa działka wraz z zabudowaniami, w tym halą magazynową i utwardzonym placem wymaga uporządkowania, a budynki remontu.
Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego, Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu oraz inspektor Mirosław Wojsławski, dokonali przeglądu stanu budynków oraz terenu, który będzie przystosowany do potrzeb powiatowych służb drogowych.
Jak przyznaje wicestarosta A. Jabłoński, prace obejmą naprawę pokrycia dachowego, orynnowanie, elewację budynków oraz malowanie pomieszczeń. Konieczny jest także remont instalacji sanitarnych, malowanie okien i drzwi oraz wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych w jednym z budynków.
Znajdująca się na placu wiata stalowa będzie miała wzmocnione konstrukcje ścian, a następnie będą one obłożone blachą trapezową z obróbkami blacharskimi. Wiata posłuży na zabezpieczenie specjalistycznego sprzętu dla służb drogowych. A jest to m.in. nowy ciągnik zakupiony w 2019 roku wraz z dodatkowym wyposażeniem w postaci piły do kosiarki. W ramach prac zostanie także wymienione ogrodzenie wraz z brama wjazdową Dotychczas zarówno pojazdy, jak i sprzęt drogowy stacjonowane są przy budynku starostwa. Po przeprowadzeniu prac, w tym uporządkowaniu placu, służby drogowe będą miały profesjonalną bazę. Środki na zadanie będą pochodzić z budżetu powiatu. Podczas przetargu zostanie wyłoniony wykonawca. Planowany termin zakończenia wykonania wszystkich prac wraz z przeniesieniem służb drogowych to początek jesieni tego roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.