Matylda przegrała bitwę, ale i tak wielkie brawa!

W świąteczną sobotę zobaczyliśmy ostatnią z bitew w programie The Voice Kids. Niestety występującej w telewizyjnym show TVP ostrowczance Matyldzie Szklarskiej nie udało się przejść do ścisłego finału. Przegrała z faworytką obecnej edycji Sarą Egwu- James.
Tym razem na szklanym ekranie zobaczyliśmy faworytów Barona i Tomsona. Matyldzie przyszło zmierzyć się w bitwie z bardzo mocnymi: Sarą i Emilią. Dziewczyny w trójkę brawurowo wykonały hit autorstwa Mariah Carey ?Hero?.
– Każdą z was można sobie wyobrazić na scenie z własnym materiałem, ponieważ każda z was jest absolutnie indywidualnie fantastyczna w tym, co robi i po tym występie, jak go zobaczycie w telewizji, będziecie o tym wiedzieć – mówił po występie Tomson.
– Dziewczyno, jak ty zaczynasz śpiewać, roztaczasz taką aurę, że masz na sobie całe skupienie- powiedział Baron do Matyldy.
Ostatecznie Tomson i Baron do kolejnego etapu, czyli sing-off zaprosili Sarę, która obok Mikołaja Jabłońskiego i Amelii Borkowskiej, awansowała do ścisłego finału. Przypomnijmy, że drużynę Cleo w ostatecznym starciu tworzą: Karolina Szostak, Igor Konieczny i Tatiana Kopala. Z drużyny Dawida Kwiatkowskiego zaśpiewają: Natalia Pawelska, Olek Klembalski i Zosia Sławińska.
Co ciekawe, tym razem ostateczna muzyczna rozgrywka zostanie zaprezentowana w dwóch częściach – pierwszą TVP2 wyemituje 10 kwietnia br. Drugą zobaczymy tydzień później czyli w sobotę 17 kwietnia br. o godzinie 20. Przypomnijmy, że czternastolatka Matylda Szklarska uczyła się w Katolickim Zespole Edukacyjnym, a obecnie korzysta z edukacji domowej, jako uczennica Zespołu Szkół im. Juliusza Verne? a w Kielcach. Taki system pozwala jej na kształcenie artystyczne w pełnym tego słowa znaczeniu. Uczy się również w Szkole Muzycznej I stopnia, w klasie fletu  poprzecznego. Jest finalistką wielu konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Matylda śpiewa również w duecie ?Pandorki? MCK, gdzie, pod okiem Ewy Goworowskiej, połączyła siły z Julią Tłuczkiewicz (ubiegłoroczną uczestniczką The Voice Kids). Dziewczyny mają za sobą sukcesy konkursowe, zostały m.in. finalistkami ?Pokaż Talent?.
Jednak muzyka i śpiew nie jest jedyną pasją Matyldy. Nastolatka bardzo lubi uczyć się języka angielskiego, uwielbia tez czytać książki. Interesuje się makijażem artystycznym i charakteryzacją.
Żeby się zrelaksować, ogląda filmy, najchętniej horrory. W przyszłości chciałaby spróbować swoich sił w dubbingu.
Fot. Stanisław Dunin- Borkowski

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.