Pumptrack coraz bliżej. Grunty już wędrują do gminy

Pod koniec stycznia tego roku prezydent Jarosław Górczyński poinformował, że we współpracy ze Ostrowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową chce wybudować w sąsiedztwie boiska zlokalizowanego między ulicami Armii Krajowej, a Nowotrzeciaków, zespół trzech nowoczesnych torów do jazdy na rowerach, czy rolkach uzupełniony o przestrzeń eventową, a także komunikacyjną.
– Decyzją rady nadzorczej Osiedlowa Spółdzielnia Mieszkaniowa przekaże Gminie Ostrowiec Świętokrzyski teren w użytkowanie na dwadzieścia lat z możliwością przedłużenia- mówi prezes OSM, Marek Zaręba. Cała inwestycja, jak i jej utrzymanie będzie po stronie samorządu gminnego. Przypomnijmy, jak mówi radny Kamil Stelmasik, że o zagospodarowanie tego miejsca wnioskowali mieszkańcy osiedla już od dłuższego czasu, wracał on na radach osiedla, podczas rozmów i spotkań przy ognisku sąsiedzkim.
Cała inwestycja ma zamknąć się kwotą około 800 tys. zł, a powstać ma pumptrack, a więc nic innego jak nowoczesny, rowerowy plac zabaw, dla mniej i bardziej doświadczonych rowerzystów, którzy chcą poćwiczyć swoje umiejętności jazdy na rowerach bmx, mtb, koordynację ruchów, refl eks i pewność siebie. Jego zdaniem pumptracki są także świetną przestrzenią do nauki jazdy na rowerze oraz zabawy na hulajnogach, deskach czy rolkach.
Mnóstwo frajdy będą mieli najmłodsi na rowerkach biegowych. Dzięki specjalnie ukształtowanym i zaprojektowanym zakrętom, muldom zapewnia masę frajdy i zabawy z jazdy. Wyrabia u dzieciaków zmysł równowagi, refleks i poczucie pewności siebie.
fot. poglądowe

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *