Climatic wznosi przedszkole za przedszkolem

Tak imponująco wygląda przedszkole w Podkowie Leśnej, którego realizacją zajmuje się firma Climatic, która ma swój zakład produkcyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w oparciu o nowoczesny, ekologiczny projekt, który zdobył wyróżnienie w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) Green Building Awards 2019 w kategorii Najlepszy Projekt Ekologiczny.
Przedszkole o powierzchni użytkowej 1.488 m kw., w wysokim standardzie energetycznym, zostało zaprojektowane z dbałością o wysoką jakość i funkcjonalność obiektu. Przewidywane koszty funkcjonowania nowego przedszkola będą o 60% niższe niż poprzedniego budynku, który został wyburzony. Termin zakończenia wszelkich prac przewidziany jest na drugi kwartał bieżącego roku. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz, próby uruchomieniowe instalacji, a także te związane z zagospodarowaniem terenu na zewnątrz budynku nowego przedszkola w Podkowie Leśnej. W ramach przypomnienia ? budowa nowego przedszkola, w standardzie pasywnym w Podkowie Leśnej.
Tymczasem Climatic wkrótce rozpocznie przygotowania do budowy pierwszego od 32 lat nowego miejskiego przedszkola w Ciechanowie. Inwestycja ma kosztować 10,7 mln zł, z czego 4 mln zł to dofinansowanie zewnętrzne, pozyskane przez miasto od samorządu Mazowsza. Nowa placówka będzie miała ponad 1.000 m kw. powierzchni. Powstanie w nowoczesnej, niskoemisyjnej technologii modułowej. Obiekt powstanie na niezabudowanej działce miejskiej o powierzchni blisko 5 tys. m kw. W budynku znajdą się oddziały przedszkolne o powierzchni ok. 60 m kw. z oddzielnymi węzłami sanitarnymi i magazynami podręcznymi, obszerna strefa wejściowa z sekcją poczekalni dla rodziców, przestronny korytarz wewnętrzny, strefa szatni dla dzieci, pomieszczenia dla opiekunów, gabinety specjalistów oraz pomieszczenie związane z zapleczem kuchennym (z oddzielnym wejściem).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *