Orliki otwarte! Wraca współzawodnictwo dzieci i młodzieży!

Możliwość organizowania zajęć sportowych dla amatorów, prowadzonych w obiektach na otwartym powietrzu w grupach liczących do 25 osób, oraz współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy ? to zmiany w obostrzeniach związanych z pandemią COVID-19, które weszły w życie od piątku, 16 kwietnia. Nowe regulacje znalazły się w rozporządzeniu Rady Ministrów na wniosek Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W rozporządzeniu z 15 kwietnia br., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Rada Ministrów zadecydowała o zniesieniu części obostrzeń w zakresie prowadzenia działalności sportowej.

Zgodnie z nowymi regulacjami Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zdecydował o udostępnieniu od 19 kwietnia:

– korzystania z Orlików zgodnie z harmonogramem pod warunkiem uwzględnienia limitu 25 osób,

– organizacji zajęć Biegam Bo Lubię w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin pod warunkiem uwzględnienia limitu 25 osób (zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki o godzinie 18.30 oraz niedziele o godzinie 9.30),

– możliwości organizowania na obiektach MOSiR (zarówno w obiektach zamkniętych, jak i na otwartym powietrzu oraz bez limitu osób) współzawodnictwa sportowego oraz zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

W specjalnych rygorach bezpieczeństwa cały czas działa również Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna, świadcząc usługi rehabilitacyjne. Obowiązują zapisy telefoniczne – 41 267 41 10.

Nadal obowiązują ograniczenia dotyczące korzystania z basenu czy siłowni wyłącznie przez członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych poza systemem polskich związków olimpijskich.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *