Celsa Huta Ostrowiec przygotowuje się do szczepień pracowników

Dziś Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz pełnomocnik rządu do spraw szczepień, poinformował że we wtorek 4 maja ruszy rejestracja przedsiębiorców, którzy chcą szczepić swoich pracowników. Warunkiem będzie przynajmniej 300 chętnych pracowników lub pracowników oraz ich rodzin. Wszystko wskazuje na to, że Celsa Huta Ostrowiec skorzysta z tej możliwości.

Jak przyznaje Szymon Czechowski dyrektor prawny Compliance i Relacji Zewnętrznych Celsa Huta Ostrowiec pracodawca bacznie obserwuje postęp szczepień przeciwko Covid 19 w Polsce i przygotowuje własne centrum medyczne pod potrzeby szczepień pracowników.

– Zdrowie i bezpieczeństwo pozostają priorytetem Celsa- mówi Szymon Czechowski dyrektor prawny Compliance i Relacji Zewnętrznych Celsa Huta Ostrowiec. Jesteśmy zdeterminowani, żeby umożliwić pracownikom huty uzyskanie szybkiego, wygodnego i bezpłatnego dostępu do szczepień w możliwie największym zakresie. Kryteria  zawarte w projekcie wytycznych rządowych wskazują, że Celsa Huta Ostrowiec spełnia warunki, które pozwolą nam na przeprowadzanie szczepień przy zachowaniu wszelkich niezbędnych procedur, zasad higieny i bezpieczeństwa w naszym ambulatorium. Pomimo, że rządowy program szczepień na terenie zakładów pracy jest nadal dyskutowany i nie został jeszcze ustalony w szczegółach, Celsa podejmuje działania organizacyjne i przygotowuje się do umożliwienia pracownikom (huta oraz wszystkie oddziały), spółkom zależnym i bliskim partnerom biznesowym udział w programie szczepień w pierwszym możliwym terminie. Przygotowywane jest nasze centrum medyczne, trwają prace nad rozwiązaniami technicznymi i organizacyjnymi oraz dokonano wstępnych ustaleń z operatorem medycznym (Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *