Sukces uczniów THM

Poznaliśmy wyniki eliminacji wojewódzkich Olimpiady Innowacji Technicznych – blok A – Innowacje Techniczne. Co roku uczniowie ZS3 – THM uczestniczą w tej olimpiadzie, zajmując czołowe miejsca. Nie inaczej było także w tym roku. Pierwsze miejsce w kategorii „Pomoc dydaktyczna” zajął zespół Piotr Winczewski i Jakub Perczak (klasa 3 Tm – technik mechatronik) za pracę „Zestaw ćwiczeń laboratoryjnych z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego Elbox i sterownika Logo! 8 firmy Siemens. Natomiast miejsce drugie w kategorii „Pomysł ekologiczny” zajął Antoni Bolewski (klasa 2 Tm/5 – technik mechatronik) za pracę „Aqua stop!”. Opiekunem uczniów jest Radosław Moskal, który wychował już ponad 100 laureatów i finalistów kilku olimpiad w THM-ie.
-Pierwsza praca jest typową pracą dydaktyczną, ale „odgrzewającą stare kotlety”. Autorzy postanowili wykorzystać „stare” pomoce dydaktyczne, w które wyposażone były praktycznie prawie wszystkie podstawówki i byłe gimnazja do nauki algorytmiki i programowania, zamieniając serce układu na sterownik Logo! 8 firmy Siemens – mówi Radosław Moskal. -Tanio, wygodnie i bezpiecznie, gdyż nadal uczniowie mogą pracować na napięciu 12V DC. Co mogą zrobić? Praktycznie wszystko, na co im pozwoli własna inwencja twórcza.
Druga praca wychodzi naprzeciw problemom związanym z oszczędnością wody pitnej. Autor, biorąc pod uwagę sugestie opiekuna, zaproponował łatwy w konstrukcji, prosty w obsłudze i mogący znaleźć zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym na całym świecie, a konkretnie toalecie, system, który znacznie zmniejsza zużycie wody. Koszt urządzenia to około 240 – 300 zł, co w zależności od przecieków zwraca się od 2 do 4 miesięcy.
Teraz trzymamy kciuki za naszych uczniów i liczymy na sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *