Czas Pierwszych Komunii Świętych

Maj to szczególny czas dla dzieci, które po raz pierwszy do swego serca przyjmują Pana Jezusa ? prawdziwe Ciało i Krew pod postacią Chleba.
Tradycyjnie 3 maja uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbyła się w kościele pw. Chrystusa Nauczyciela na Kolonii Robotniczej. Z uwagi na pandemię uroczystość odbyła się w dwóch grupach, z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. To pierwsza w mieście parafia, w której w tym roku dzieci przystąpiły do jednego z najważniejszych sakramentów.


– Jeśli będziecie mieć Boga w sercach, to nie ma obawy, że zmarnujecie swoje życie -mówił do dzieci ks. kanonik Wiesław Skrzypczak, proboszcz parafii pw. Chrystusa Nauczyciela.
Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważna chwila dla dzieci, rodziców i całej wspólnoty parafialnej, której towarzyszy wiele wzruszeń. Zwieńczeniem uroczystości było poświęcenie i rozdanie dzieciom Pierwszokomunijnych pamiątek, które zawsze mają im przypominając o obecności Chrystusa w ich życiu. Z uwagi na pandemię tegoroczne przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej mają charakter kameralny, a przez to może bardziej rodzinny.
W większości ostrowieckich parafii nie przekładano czasu Pierwszej Komunii Świętej, tak jak to było w ubiegłym roku. Zgodnie z decyzją biskupa diecezji sandomierskiej, uroczystości Pierwszej Komunii Świętej mogą się odbywać przy przestrzeganiu obowiązujących zasad dotyczących zachowania odległości, zakrywania ust i nosa, a także liczby wiernych w kościele na jeden metr kwadratowy. Po 15 maja w przyjęciu rodzinnym będzie mogło uczestniczyć 20 osób. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.