Sposób na uciążliwy problem

Już niebawem w wyznaczonych miejscach na osiedlu Słonecznym pojawią się specjalne kosze przeznaczone do nieczystości po czworonożnych pupilach.
Rada os. Słoneczne w ramach kolejnej edycji Programu ?Osiedle Od Nowa?, ze środków budżetu miasta zakupiła 12 koszy oznaczonych na psie odchody. Jak mówią, Wiesław Wójcicki, przewodniczący Rady Osiedlowej oraz Dominik Kasprzyk, członek rady, akcja ma wymiar edukacyjny.
-W poprzednich edycjach Programu wzbogacaliśmy nasze place zabaw dokupując urządzenia dla najmłodszych mieszkańców. W ubiegłym roku podjęliśmy decyzję o zakupie koszy, z których mogliby korzystać właściciele psów.
Coraz więcej mieszkańców decyduje się na posiadanie czworonoga i choć jest obowiązek sprzątania po psach, nie każdy się z niego wywiązuje należycie. Wciąż na zielonych skwerach osiedla widać ten uciążliwy problem. Stąd też pomysł specjalnych koszy ma wymiar edukacyjny. Chcemy przez to zachęcić mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach ? przyznaje przewodniczący Wiesław Wójcicki.
Członkowie rady osiedlowej wraz z kierownikiem administracji osiedla, Markiem Śmigałą, komisyjnie wytypowali miejsca, gdzie najczęściej spacerują mieszkańcy ze swoimi psami. Tam też pracownicy administracji zamontują nowe kosze z napisem: ?Posprzątaj po swoim psie?. Nieczystości z koszy będzie sprzątać firma dbająca o porządek na osiedlu. Miejmy nadzieję, że dzięki temu właściciele psów będą pamiętać o swoim obowiązku i zniknie uciążliwy problem z zielonych skwerów, co poprawi ich estetykę. Pracownicy administracji sukcesywnie wymieniają także tabliczki zakazujące spacerów z psami po terenach zielonych, na zachęcające do sprzątania po swoich pupilach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *